Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 29° Adapazarı
Sabah
03:21
Öğle
13:06
İkindi
17:05
Akşam
20:40
Yatsı
22:31
BORSA 95572 % 0,54
DOLAR 4,70 % -0,43
EURO 5,46 % -0,36
ALTIN 192 % 0,17

Serdivan AVM'de pankart gerginliği!

CHP Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı ve iki arkadaşının açtığı pankart büyük tepki çekerken, Konyalı ve iki arkadaşının darp edildiği öğrenildi

Haberler/KULİS
08.01.2017
Haberi Yazdır
Serdivan AVM'de pankart gerginliği!

ADATAVIR

Serdivan AVM’nin üst katında bulunan yemek bölümünde bir anda açılan “pankart” gerginliği bir anda kamuoyunun gündemine oturdu.

O PANKART BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ

CHP Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı ve iki arkadaşının açtığı pankart büyük tepki çekerken, Konyalı ve iki arkadaşının darp edildiği öğrenildi. CHP Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı ve iki arkadaşının Serdivan AVM’de yaptığı eylemden CHP Sakarya İl Başkanlığı’nın haberi olmadığı öğrenildi.

DARP EDENLER DE ARANIYOR

Açılan pankartta “Türkiye Laiktir Laik Kalacaktır” yazılı olduğu öğrenilirken, Ulaş Yusuf Konyalı ve iki arkadaşı ifadeleri alınmak üzere Serdivan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Öte yandan Konyalı ve iki arkadaşını darp edenlerin kameralarla tespit edilerek ifadelerinin alınacağı öğrenildi.

İTİDAL ÇAĞRILARI YAPILDI

Öte yandan Serdivan AVM’de meydana gelen pankart gerginliğinin ardından siyasilerde sosyal medya hesaplarından birbiri ardına itidal çağrısı yaptılar.

ÜSTÜN: DEMOKRATİK TALEPLER DİLE GETİRİLEBİLİR

AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün sosyal medyadan yaptığı açıklama: “Kardeşlik şehri  Sakaryamızın huzurunu korumak hepimizin sorumluluğunda. Elbetteki demokratik talepler uygun mekanlarda dile getirilebilir.” Dedi.

TOÇOĞLU: OYUNA GELMEYİZ

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu sosyal medyadan yaptığı açıklamada: “Hep beraber yüksek sesle haykırıyoruz; Farklılıklarımız zenginliğimizdir. Ne yaparlarsa yapsınlar asla oyuna gelmeyeceğiz Birlikte Türkiyeyiz. Kardeşlik coğrafyası Sakarya'da kimse huzurumuzu bozamaz. Büyük acılar yaşadık. Dayanışmayla bu acıların üstesinden geldik. Biz oyuna gelmeyiz” dedi.

KILIÇ: İTİDALİ ELDEN BIRAKMAYACAĞIZ

AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç da sosyal medyadan yaptığı açıklamada itidal çağrısı yaparken, provokasyona gelinmemesi için uyardı. Kılıç yaptığı açıklamada: “Kıymetli Teşkilat Mensuplarımız, CHP Sakarya Gençlik Kolları tarafından Serdivan AVM'de gerçekleştirilen toplumu germe, kutuplaştırma ve birbirine düşürme çabalarına dair OYUNA gelmeyelim. Konu ile ilgili Teşkilat Mensuplarımızın itidali elden bırakmaması, birkaç kendini bilmezin menfur provokasyonuna gelmemesi ve konuyla SOSYAL MEDYA HESAPLARINDAN PAYLAŞIM YAPMAMASI BÜYÜK ÖNEM ARZETMEKTEDİR. Ülkemizin içinde bulunduğu hassas dönemde tüm teşkilat Mensuplarımızın olaylara hassasiyetle yaklaşması gerektiğinin vurgulamak istiyorum.” Dedi.

KÖSEMUSUL: BİRLİĞİMİZİ KUVVETLENDİRECEĞİZ

SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul’da yaptığı açıklamada: “Sakarya'mız huzur ve kardeşlik coğrafyasıdır, sevgisi ve hoşgörüsü ile örnek bir şehirdir. Kimse bu güzel ortama kastedemez, oyuna gelmeyiz. Sakarya olarak biz daima paylaşmayı, kardeşliği, bir ve beraber olmanın güzelliğini savunacak; birliğimizi kuvvetlendirmeyi sürdüreceğiz.” Dedi.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın