Taşkent: Birbirimize hoşgörüyle yaklaşmak zorundayız! Siyaset Haberleri

Taşkent: Birbirimize hoşgörüyle yaklaşmak zorundayız!

1

"Fakat gençlerimiz anayasal hakkımız olan laikliği savunurken saldırıya uğramışlardır..."

CHP Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent yayınladığı yazılı açıklamayla Seridvan AVM’de yaşanan “pankart” gerginliğini değerlendirdi. Taşkent açıklamasında: “Gençlerimiz anayasal hakkımız olan laikliği savunurken saldırıya uğramışlardır.” Dedi.

İŞTE TAŞKENT’İN O AÇIKLAMASI

   “Bizler Sakarya’da hangi siyasi görüşe mensup olursak olalım demokrasiyi içimize sindirmek zorundayız. Birbirimize hoşgörüyle yaklaşmak zorundayız. Dün Gençlik Kollarımızın yaptığı eylem, Anayasamızın değiştirilmesi teklif dahi edilemeyecek olan laiklik hükmünü savunma adına yaptıkları bir eylemdir. Fakat gençlerimiz anayasal hakkımız olan laikliği savunurken saldırıya uğramışlardır.

Anayasamıza, ülkemize, birliğimize ve bütünlüğümüze sahip çıkan gençlerimize yapılan ve ne yazık ki ülkemizde son zamanlarda sıkça şahit olduğumuz linç anlayışı, yıllardan beri kentimizde sürdürmeye çalıştığımız çok kültürlü hoşgörü anlayışıyla bağdaşmamaktadır. Hepimiz bugünlerde her şeyi konuşmalı ve gerekirse farklı fikirleri savunduğumuzda da birbirimize hoşgörüyle yaklaşmalıyız.

Gençlerimize saldıran kişilerle ilgili gerekli yasal başvurular yapılmış olup, sürecin tarafımızca hassasiyetle takip edileceğini tüm kamuoyuna bildiririz.”