Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 24° Adapazarı
Sabah
03:34
Öğle
13:01
İkindi
16:58
Akşam
20:25
Yatsı
22:08
BORSA 103200 % 2,04
DOLAR 4,71 % -0,01
EURO 5,48 % -0,46
ALTIN 197 % -0,16

Taşkent: Birbirimize hoşgörüyle yaklaşmak zorundayız!

"Fakat gençlerimiz anayasal hakkımız olan laikliği savunurken saldırıya uğramışlardır..."

Haberler/SİYASET
09.01.2017
Haberi Yazdır
Taşkent: Birbirimize hoşgörüyle yaklaşmak zorundayız!

CHP Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent yayınladığı yazılı açıklamayla Seridvan AVM’de yaşanan “pankart” gerginliğini değerlendirdi. Taşkent açıklamasında: “Gençlerimiz anayasal hakkımız olan laikliği savunurken saldırıya uğramışlardır.” Dedi.

İŞTE TAŞKENT’İN O AÇIKLAMASI

   “Bizler Sakarya’da hangi siyasi görüşe mensup olursak olalım demokrasiyi içimize sindirmek zorundayız. Birbirimize hoşgörüyle yaklaşmak zorundayız. Dün Gençlik Kollarımızın yaptığı eylem, Anayasamızın değiştirilmesi teklif dahi edilemeyecek olan laiklik hükmünü savunma adına yaptıkları bir eylemdir. Fakat gençlerimiz anayasal hakkımız olan laikliği savunurken saldırıya uğramışlardır.

Anayasamıza, ülkemize, birliğimize ve bütünlüğümüze sahip çıkan gençlerimize yapılan ve ne yazık ki ülkemizde son zamanlarda sıkça şahit olduğumuz linç anlayışı, yıllardan beri kentimizde sürdürmeye çalıştığımız çok kültürlü hoşgörü anlayışıyla bağdaşmamaktadır. Hepimiz bugünlerde her şeyi konuşmalı ve gerekirse farklı fikirleri savunduğumuzda da birbirimize hoşgörüyle yaklaşmalıyız.

Gençlerimize saldıran kişilerle ilgili gerekli yasal başvurular yapılmış olup, sürecin tarafımızca hassasiyetle takip edileceğini tüm kamuoyuna bildiririz.”

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın