Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 29° Adapazarı
Sabah
03:21
Öğle
13:06
İkindi
17:05
Akşam
20:40
Yatsı
22:31
BORSA 95572 % 0,54
DOLAR 4,70 % -0,43
EURO 5,46 % -0,36
ALTIN 192 % 0,17

Terörün finansına darbe vurduk!

ADATAVIR / ORHAN BECAN MHP İl Başkanı Levent Bülbül, Kamudaki bölücü hainlerinde en az FETÖcüler kadar hızlı kamuyla olan ilişiklerinin kesilerek haklarında ge

Haberler/SİYASET
16.11.2016
Haberi Yazdır
Terörün finansına darbe vurduk!

ADATAVIR / ORHAN BECAN

MHP İl Başkanı Levent Bülbül, “Kamudaki bölücü hainlerinde en az FETÖ’cüler kadar hızlı kamuyla olan ilişiklerinin kesilerek haklarında gerekli tahkikat yapılması gerektiğini söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Levent Bülbül haftalık olağan basın toplantısını parti il binasında yaptı. Partililerin yoğun katılımı ile gerçekleşen toplantıda terörle mücadele sürecine değinen İl Başkanı Bülbül “Bugüne kadar PKK ile mücadele yolunda birçok şehit verdik. Çok acılar yaşadık. Ülkemizin bütçesinden faydalanıp terörü finanse ettiği yapılar olan HDP’li belediyelerin HDP’li başkanları ve sözde eş başkanlarına yapılan operasyonlar neticesinde, onlardan boşalan makamlara kayyum tayini yolu ile hizmetlerinin devamı için devletimiz bir takım görevlendirmeler yaptı. Rahmetli Muhammet Fatih Safitürk’te bu şekilde Mardin Derik İlçe Kaymakamı görevi süresinde aynı zamanda Derik Belediye Başkanlığına Kayyum olarak atanmıştı. Maalesef terör örgütünün kahpe bir eylemi sonucunda hayatını kaybetmiştir. Kamudaki bölücü hainlerinde en az FETÖ’cüler kadar hızlı kamuyla olan ilişiklerinin kesilerek haklarında gerekli tahkikat yapılmalı.

Yaşananlar neticesinde gördük ki Kaymakam Safitürk’ün cenazesinde gözyaşı döken hain yazı işleri müdürü ve altında çalışan memur kadrosu bu işin baş faili olarak ortaya çıkmış durumdadır. Buradan ibretlik dersler almak zorundayız. Bu tür hadiselerin tekrara edilmemesi başka Muhammet Fatihlerin hayatlarını kaybetmemesi için gereken tedbirlerin acilen alınması gerekmektedir. Neticede kayyum atanması onların menfaatini ciddi ölçüde zedeleyen terör örgütünün finans ağına büyük bir darbe vuran gelişmedir. Bu tedbirlerin alınması isabetlidir” diyerek Türkiye’nin geleceği açısından bu yolda tavizsiz bir şekilde yürümesi gerektiğini söyledi.

SEYİRCİ KALAMAYIZ

Basın toplantısında Fırat Kalkanı Operasyonunu da değerlendiren Levent Bülbül “ Halep’in kuzeydoğusunda bulunan bölge olan Elbab’a giriş yapıldığı belirtilmektedir. Allah ordumuza yardım etsin. Bu operasyonların neticeleri Dünyaya önemli bir mesaj olacaktır. Ortadoğu’nun yeniden şekillenmesine seyirci kalmayacağını gösterecektir. Türk Milleti olarak sonuna dek Türk ordusunun arkasındayız” dedi.


Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın