Dönem mezunlarından Yalçın Akaltın’ın organize ettiği buluşmaya; Bursa, Antalya, Adana, Kocaeli, İstanbul, Edirne, Ordu, Trabzon ve Sakarya’dan 60 dolayında mezun katıldı.

Türkiye’nin hizmet sektöründeki en büyük markalarından Tunatan Serdivan Tesislerinin Nehir Salonunda gerçekleşen buluşmaya heyecanla katılan Arifiye 83 mezunlarının büyük bölümü 40 yıldır görmedikleri arkadaşlarını tanımakta güçlük çektiler.

Çocukluk ve gençlik yıllarının geçtiği Arifiye Öğretmen Lisesindeki arkadaşlarını hiçbir zaman unutmayan mezunlar 40 yıl sonraki büyük buluşmada içtenlikle hasret giderdiler, okul hatıralarını ilk günkü heyecanla tekrar yaşadılar.

Büyük memnuniyet duydukları ve ayrılmak istemedikleri buluşmada, perdede yansıtılan 1977-1978 yıllarına ait eski fotoğrafları duygu yüklü bir ortamda izleyen mezunlar, arkadaşlarıyla 45 yıl sonra aynı fotoğraf karesini çektirerek ilginç anlara imza attılar.

Arifiye Öğretmen Lisesinde 1977-1983 yılları arasında okuyan mezunlar çok mutlu oldukları geciken bu toplantıya katkı sağlayan arkadaşlarına teşekkür ederken, kısa zamanda dönem öğretmelerinin de yer alacağı geniş katılımlı bir buluşma için sözleştiler.

Arifiye 83 Mezunları (19)