Başkan Babaoğlu, MHP Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Adem Öz ve meclis üyesi adaylarıyla Halk Eğitim Merkezi atölyelerini ziyaret etti.

Kurs eğitmenleri ile kursiyerlerden faaliyetleriyle ilgili bilgi alan Başkan Babaoğlu, şiş örgücülüğü atölyesinde, şişleri eline alarak örgü deneyimi yaşadı.

Başkan Babaoğlu, Hendek Belediyesi öncülüğünde açılan tekstil atölyesinden sertifika alıp, çalışmalarını bu merkezde devam ettiren kursiyerlerle de bir araya geldi. 

5-14

Kursiyerlerle sohbet eden ve Hendek’te kadın istihdamına yönelik çalışmalarını anlatan Başkan Babaoğlu, “Kadınların ister hobi, ister çalışma hayatına atılmak üzere el becerilerini geliştirmesini değerli buluyor, destekliyoruz. Bu dönem yaptığımız önemli çalışmalardan biri de,  kadın istihdamına pozitif bir ayrımcılık projesi olacak Nitelikli İstihdam Merkezi’dir. Psikososyal Destek Merkezi ve Kütüphane projelerimizle beraber yakın zamanda açılışını yapacağız. Bu kapsamda tekstil atölyesini faaliyete geçirdik, ilk dönem kursiyerlerimizde sertifika alarak, burada Halk Eğitim Merkezi bünyesinde şuan devam ediyorlar. Özel bir firmanın hazır giyim siparişini hazır ederek, çalışma hayatına ilk adımı atmış oldunuz, tebrik ediyorum. Nitelikli İstihdam Merkezimizin tam anlamıyla faaliyete geçmesiyle yine kadınlara yönelik aşçılık, pastacılık ve çikolata üretimi konularında eğitim verilecek. Hendekli kadınlar artık çalışma hayatında daha etkin olacaklar” dedi.

Başkan Babaoğlu, her alanda güçlü bir Hendek için çalışmaya devam edeceklerini belirterek, eğitmenlere ve kursiyerlere başarı diledi.