https://www.littlecaesars.com.tr/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 27° Adapazarı
Sabah
03:34
Öğle
13:00
İkindi
16:58
Akşam
20:25
Yatsı
22:08
http://sakaryaradyomega.com/

Haydi Sakarya...Minik Öykü'yü yaşatalım

Karasu'da lösemisi(JMML) hastası olan 3,5 yaşındaki minik Öykü için ilik nakli kampanyası başlatıldı. "Tedavi için dakikaların bile önemi var" çağrısı ile başlatılan kampanyaya ünlü sanatçı Haluk Levent'in kurucusu olduğu AHBAP Derneği’ de, 57 şehirde kan ve kök hücre kampanyası başlatarak destek verdi.

Haberler/YAŞAM
06.12.2018
Haberi Yazdır
Haydi Sakarya...Minik Öykü'yü yaşatalım

Karasu'da yaşayan minik Öykü Arın Yazıcı'ya kısa bir süre önce halk dilinde "Çocukluk Lösemisi" ismi verilen Juvenil Miyelomonositik(JMML) teşhisi konuldu.  Doktorların, tedavisi için acil bir şekilde ilik nakli yapılması gerektiğini söylediği Öykü için yardım kampanyası başlatıldı.

57 ŞEHİRDE KAMPANYA
Karasu’da  yerel gazetecilik yapan Cihan Emre, Oğulcan İskender, İhsan Püskül ve  Tolgahan Öksüz’ün girişimleri ile “Mucizenin Öyküsünü Yazalım” sloganıyla başlatılan ilik nakli kampanyasında Haluk Levent'in kurucusu olduğu AHBAP Derneği, 57 şehirde kan ve kök hücre kampanyası başlattı.

DAKİKALARIN ÖNEMİ VAR
Karasu'da yayın yapan Cihan Haber’in yayın yönetmeni Cihan Emre, yaptığı paylaşımda "Dakikaların dahi öneminin olduğu belirtildi. Lütfen herkes yardım etsin bu kızımızı kurtaralım" ifadelerini kullanarak Sakarya'ya çağrı yaptı.

BİRLİKTE YAZALIM
Cihan Emre, Karasu’da Kan Bankası aracılığı ile belediye önünde stant kuracaklarını belirterek, “Kızılay  17 Aralık Pazartesi  ve 19 Aralık Çarşamba günü Karasu’da kan alımı gerçekleştirecek. Hedefimiz en az 500 kan örneği almak. Bu kampanyanın tüm Sakarya’ya yayılması. Herkesi minik Öykü’yü yaşatmak için kan örneği vermeye davet ediyorum. Haydi Sakarya mucizenin ÖYKÜ’sünü hep birlikte yazalım” dedi.
Yardım etmek isteyenler Öykü'nün dedesi Ekrem Şen ile irtibata geçilebilir: 0505 662 90 40
 

Önerilen Haberler
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın