Kendi Kendine Yetebilen Şehir

İlk olarak Türk Metal Sendikası Sakarya Şubesi’ni ziyaret eden Başkan Adayı Osman Çelik,  burada Şube Başkanı Olcay Meriç ve sendikaya bağlı 13 fabrikanın sendika iş yeri temsilcileri ile bir araya geldi. Serdivan AK Parti İlçe Başkan Vekili Yusuf Haldızoğlu’nun da eşlik ettiği ziyarette Çelik, “Ekmek, alın teri, üretim ve istihdam ekonomik kalkınmanın itici unsurlarıdır.” şeklinde konuştu.

Bütünsel olarak bu unsurlar ne kadar güçlü olursa şehirlerimiz ve ülkemizin de o kadar güçlü olacağını vurgulayan Osman Çelik, “AK Parti belediyeleri olarak ekonomik anlamda şehirlerimizi dirençli kılacak şekilde yerel istihdam, yerel ekonomi, sürdürülebilir kalkınma bağlamında çalışmalar gerçekleştireceğiz ve bu anlamda sektöre de destek olacağız. Kendi kendine yetebilen, güçlü bir Sakarya İçin Serdivan Belediyesi olarak hazırız. ” İfadelerini kullandı.

Nitelikli ve Adil Kalkınma

AK Parti’nin eser ve hizmet odaklı belediyecilik anlayışının en önemli önceliklerinden birinin de nitelikli ve adil kalkınma olduğuna vurgu yapan Çelik “Değişen ekonomik dünyanın farkındayız. Kentimizin kalkınma seviyesini yükseltmek, refah oranını artırmak ve bu refah paylaşımını da adil bir şekilde sağlamak için birlikte elele verip şehrimizi daha güzel yarınlara taşıyacağız.” dedi.

Osman Çelik, Sendika Başkanı, yönetim kurulu üyeleri ve sendkika üyelerine misafirperverlikleri için teşekkür edip başarılar diledi.

Kalkınma Yerelde Başlar 

Daha sonra Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın misafiri olan Çelik burada Oda Meclis Başkanı Erdem Ercan ile görüştü.  İş insanlarının yerel kalkınmada büyük rol oynadığını dile getiren Osman Çelik, “Yatırımcılarımızın girişimleri ve destekleriyle şehrimiz kazanmaya devam edecek.” şeklinde konuştu.

SATSO’ya gerçekleştirdiği ziyarette Osman Çelik “AK Parti olarak bizler kalkınmanın yerelde başladığına inanıyoruz.  Fikirleri, emeği ve tecrübesiyle bu şehrin kalkınmasına hizmet eden herkes bu yapıya bir tuğla koymanın gayretindedir.” İfadelerini kullandı.

Kalkınmış, Halkı Mutlu Bir Şehir

Osman Çelik seçim çalışmalarına Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ziyaretiyle devam etti.  Derneğin Ticaret İş Geliştirme Masası Toplantısı’na misafir olan Çelik, burada MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu, Masa Başkanı Yaşar Kasar ve diğer katılımcılarla görüştü.  

“AK Parti yerel yönetimleri her zaman şehirlerimizin marka değerlerini yükseltmek, küresel rekabette güçlü kılmak,  yatırım kapasitelerini geliştirmek, hizmet ve eser üretmek için yatırım, istihdam ve sanayi faktörlerini önemli görmüştür. İş adamlarımızın, yatırımcılarımızın çalışmaları ve yerel yönetimlerin gücünü birleştirerek sanayisi güçlü, insanı mutlu kalkınmış bir şehir kimliği inşa etmeyi amaçlamaktayız.” diyen Çelik, dernek yöneticileri ve diğer katılımcılara misafirperverlikleri için teşekkür etti.

Satso1 800X533Müsiad2 800X533