Günümüzde kurum – kuruluş, özel mülk ve site gibi birçok alan özel güvenliğe ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle de son yıllarda çok fazla artan, hırsızlık, silahlı soygun ve kaçırma gibi olayların önüne geçilmesi için özel güvenlik tutulur. Bizler de bir özel güvenlik firması olarak özel güvenliğe ihtiyacı olan tüm kurum – kuruluş ve kişilere kaliteli bir hizmet sunmak için buradayız.

Özel Güvenlik Nedir?

Özel güvenlik, kurum – kuruluş veya şahsi mülklerin güvenliğini sağlamakla yükümlü olan kişilerdir. Özel güvenlik görevlileri, özel şirketlerden alış veriş merkezlerine, hastanelerden bankalara, fabrikalarda devlet kurumlarına ve hatta siteli evlerden şahsi mülklere kadar pek çok alanda görev yapmaktadır.

Özel güvenlik görevlileri, silahlı ya da silahsız olarak iki farklı şekilde görev yapabilmektedir. Kuruluşların ya da şahsi mülkleri korumakla sorumlu olan özel güvenlik görevlilerine günümüzde çok sık ihtiyaç duyulmaktadır. Özel bir güvenlik görevlisi arayan firmalar ise güvenilir bir özel güvenlik firmasına başvuruyor. Peki özel güvenlik firması ne iş yapar?

Özel Güvenlik Firması Ne İş Yapar?

Özel güvenlik firması, kurum ve kişi güvenliğini sağlamakla görevli kişileri, ihtiyaç duyulan yerlere görevlendiren bir firmadır. Özel güvenlik firmaları, özel güvenlik görevlileri ve özel güvenlik tutmak isteyen kişi ve kuruluşlar arasında aracı olmaktadır. Özel güvenlik firmaları, valiliklerden izin alarak, güvenlik görevlisi ihtiyacı duyulan yerlere silahlı ya da silahsız güvenlik görevlileri tahsis etmektedir.

Bizler de valiliklerden gerekli izinleri almış bir özel güvenlik firması olarak, özel güvenliğe ihtiyacı olan yerlere hizmet sağlıyoruz. Özel güvenlik görevlilerimizi birçok alanda tahsis ediyoruz. Alanında oldukça başarılı olan özel güvenlik görevlilerimiz sayesinde, güvenliğinizi koruma altına alıyoruz.

Özel Güvenlik Firmaları Hangi Alanlara Hizmet Sağlar?

Özel güvenlik firmaları, birçok alanda özel güvenlik görevlileri tahsis eder. Bu firmaların, güvenliğini sağlamak için hizmet verdiği yerler arasında genellikle şunlar yer almaktadır:

·       Hastane Güvenliği

·       Eğitim Kurumlarının Güvenliği

·       Fabrikaların Güvenliği

·       Özel Şirketlerin Güvenliği

·       Otellerin Güvenliği

·       Alışveriş Merkezlerinin Güvenliği

·       Çeşitli Organizasyon ve Etkinliklerin Güvenliği

·       Site ve Konut Güvenliği

Özel Güvenlik Firmalarının Sunduğu Hizmetler Nelerdir?

Özel güvenlik firmaları, müşterilerine aşağıdaki hizmetleri vermektedir. Bu hizmetlerin başlıcaları şu şekildedir;

·       Güvenlik Sağlama

·       Tehlikeli Medde Tespiti Sağlama

·       Alarm ve Güvenlik Sistemi Yönetimi Sağlama

·       Olaylara Müdahale Etme

·       Özel Koruma Hizmeti

·       Danışmanlık Hizmeti

Özel Güvenlik Görevlisinin Yetkileri Nelerdir?

Özel güvenlik görevlileri, kuruluş ve şahsi mülkiyetlerin korunması için bazı yetkilere sahiptir. Bu yetkiler sayesinde, kişi ya da kurum güvenliğini korur. Bu yetkiler genel olarak şu şekildedir;

·       Kimlik Sorma Yetkisi

·       Arama Yetkisi

·       Emanet Alma Yetkisi

·       El Koyma Yetkisi

·       İşyeri ve Konuta Girme Yetkisi

·       Yakalama Yetkisi

·       Zor Kullanma Yetkisi

·       Silah Bulundurma ve Taşıma Yetkisi

·       Suça El Koyma ve Delilleri Muhafaza Etme Yetkisi

Özel güvenlik firmalarının kuruluşlara ya da kişilere tahsis ettiği özel güvenlik görevlileri bu yetkiye sahip olarak güvenlik seviyesinin artmasını sağlamaktadır. Bu sayede hem kuruluşlar hırsızlık ve soyulma gibi şeylere karşı korunaklı olur hem de kişilerin zarar görmesi engellenir.

Bizler de özel güvenlik firması olarak, hem kuruluşlarınız hem de sizin güvenliğini korumak için alanında deneyimli özel güvenlik görevlilerimiz ile hizmetinizdeyiz. Sizler de dışarıdan gelebilecek olumsuz durumlara karşı tedbir almak istiyorsanız bizlerden yardım alabilirsiniz. Müşterilerimize son derece kaliteli bir hizmet sunarak, bulundukları ortamın güvenliğini arttırıyoruz. Bu sayede içinizde yer eden kuşkuların da önüne geçerek daha rahat ve huzurlu olmanıza yardımcı oluyoruz.