Kimyasal kaplama malzemeleri üreticisi Akcoat, sürdürülebilir çözümleri ve inovatif iş birlikleri anlayışı sayesinde yeni bir başarıya daha imza attı. Şişecam’ın Sheraton Grand İstanbul Ataşehir’de düzenlediği “Global Tedarikçi Zirvesi’’ kapsamında Akcoat Genel Müdürü Burç Yıldırım’a ödülünü Şişecam CSCO’su Dr. Selma Öner takdim etti. 

Şişecam'ın "United to Collaborate" teması altında gerçekleştirilen zirvede, cam sektörünün geleceğine yönelik iş birlikleri ve inovasyonun önemi konuşuldu. Şişecam Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üyesi Prof. Dr. Ahmet Kırman ile Şişecam Genel Müdürü Görkem Elverici'nin açılış konuşmalarını yaptığı etkinlikte, sürdürülebilirlik ve inovasyonun cam endüstrisine olan katkıları üzerine vurgu yapıldı. 

Akcoat olarak, Şişecam'ın düzenlediği bu zirvede, sürdürülebilir çözümler ve inovatif iş birlikleri konusunda katkılarının takdir edilmesinden dolayı duydukları memnuniyeti paylaşan Akcoat Genel Müdürü Burç Yıldırım, “Şişecam'ın değerli iş ortağı olarak bu ödülü almanın gururunu yaşıyoruz. Şişecam tarafından almış olduğumuz ödülümüzü 61 ülkede 13 bin tedarikçi arasından değer katan partner kategorisinde aldık. Bu başarı, hayatın her detayında yer alan Akcoat'un sürdürülebilirlik ve kalite odaklı yaklaşımının bir göstergesidir” şeklinde konuştu.