https://www.littlecaesars.com.tr/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 27° Adapazarı
Sabah
03:34
Öğle
13:00
İkindi
16:58
Akşam
20:25
Yatsı
22:08
http://sakaryaradyomega.com/

Atakan Çelik'ten gençlere çağrı: Birlikte inşa edelim

AK Parti Serdivan Belediye Başkan aday adayı Atakan Çelik: “Türkiye’nin en büyük güvencesi, teminatı, en büyük kazanımı vatansever, inançlı, bilgili, ahlaklı, erdemli, hikmetli genç kadrolarıdır”

Haberler/SİYASET
03.12.2018
Haberi Yazdır
Atakan Çelik'ten gençlere çağrı: Birlikte inşa edelim

AK Parti Serdivan Belediye Başkan aday adayı Atakan Çelik, Serdivan’ı geleceğe, nitelikli, becerikli, bu ülkenin yarınına inanan gençlerle birlikte taşıyacaklarını söyledi.

Çelik, Sakarya Üniversitesinde okuyan bir grup öğrenci ve gençlerle bir araya gelerek, yarına dair hedeflerini anlattı.

Türkiye gibi iddialı bir ülkenin en büyük varlığının ne ekonomik zenginlik, ne yeraltı kaynakları, ne askeri gücü, ne de başka güçleri olduğunu belirten Çelik, Türkiye gibi iddia sahibi, büyük medeniyetler kurmuş, büyük milletlerin en büyük gücünün kendi değerlerine sahip ve o ülkeyi yarına taşıyacak inanmış, bilgili, cesaretli, erdemli ve kararlı bir gençliğe sahip olması olduğuna dikkati çekti.

Türkiye’nin üzerinde yükseldiği büyük medeniyet değerlerinin farkında olmayı, inançlarına, kimliğine sahip çıkmayı ve bunu bir büyük güç olarak sürekli geliştirmeyi gerektirdiğini belirten Çelik, ilim, irfan ve hikmet sahibi olmanın önemine dikkati çekti. Dünyada mutlaka bilgi eksenli bir hayatı kurma mecburiyetinin şart olduğunu dile getiren Çelik, “İçinde bulunduğumuz çağ bilgiye en iyi ulaşılan, en çok bilginin üretildiği bir çağdır. Ama bilgi tek başına yeterli değil. Bilginin insanların hayrına kullanılabilmesi için bilgi sahibi olanların aynı zamanda hikmet ve irfan sahibi olmaları lazım.” dedi.

Atakan Çelik, Türkiye’nin en hızlı gelişen ve cazibe merkezlerinden biri olan Serdivan’nın yarınına dair sözü olan gençlerle birlikte birçok projenin hayata geçirilmesi için çalışacaklarını belirterek, “Gençler, gelin Serdivan’ın yarınını birlikte inşa edelim” çağrısında bulundu.

Önerilen Haberler
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın