SATSO hizmet kampüsü içerisinde yer alan akademi; bünyesinde dünya mutfağı, Sakarya’nın coğrafi işaretli lezzetleri ve kültürel tatlarının tüketici ile buluşturulması ve aynı zamanda aşçı, aşçı yardımcısı, barista, pasta ustası yetiştirmek üzere nitelikli eğitimlerin verileceği bir eğitim merkezi olarak tasarlanarak bu alanda Sakarya’da bir ilk olma özelliğini taşıyor.

Restoran ve akademi bölümünün tüm hazırlıkları tamamlanırken ekibin başında ise Şef Hatice Akman yer alıyor.

SATSO Mutfak Sanatları Akademisi’nin meclis üyelerine yönelik lansmanı SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Meclis Başkanı Erdem Ercan ev sahipliğinde gerçekleşirken SATSO Camiasından birçok kişi de lansmanda yer aldı, restoran bünyesinde hazırlanan lezzetler konuklara sunuldu.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ; “Şehrimizin yerel lezzetlerinin yeniden canlandırılması için sorumluluk üstlenerek 2019 yılında start verdiğimiz “Gastro Sakarya” projemizin ilk ayağı olan “Topraktan Sofraya Sakarya Mutfağı” kitabımızın ardından projemizin ikinci ayağı olan SATSO Mutfak Sanatları Akademisi’ni de şehrimize kazandırdık. Bugün hem Sakarya’mız hem de Odamız için kıvanç duyduğumuz bir gün. Çok önemli bir kompleksi şehrimizin hizmetine sunuyoruz. Konsept restoranımızda yerel lezzetlerimizi ve coğrafi işaretli reçetelerimizi konuklarımıza sunacak ve aynı zamanda yiyecek-içecek sektörü için yeni girişimci ve nitelikli personelin yetişmesi için eğitimler verecek, workshoplar düzenleyeceğiz. Restoranımız sabah 08.00 akşam 17.00 saatleri arasında hizmet verecektir. Mutfak Sanatları Akademisi’nde üretilen lezzetlerimizi tatmak isteyen misafirlerimizi bekliyoruz.” dedi.

SATSO Meclis Başkanı Erdem Ercan ise; “Odamız imzasıyla çok güzel bir hizmet projesini daha Sakarya’ya kazandırdığımız için mutluyuz. SATSO hizmet kampüsü olarak oluşturulan bu alan gerçekten Sakarya’ya her anlamda hizmet eden bir kompleks alan haline geldi. Bünyesinde bir işletmenin tüm işlemlerini halledebileceği hizmetlerin yanında artık yerel lezzetlere rahatça ulaşılıp tadılabileceği ve de yiyecek-içecek sektörü için nitelikli eğitimlerin alınabileceği bir merkeze de sahibiz. Tüm Sakaryalıları bekliyoruz.” dedi.

Mutfak 20240424 57 800X533Mutfak 20240424 73 800X533Mutfak 20240424 3 800X533Mutfak 20240424 14 800X533