2022'de 1461 Trabzon maçı öncesi attığı tweetle Sakaryalıların tepkisini çekmiş ve valilik kararıyla Sakarya konseri iptal edilen Bilal Hancı, yayıncı kuruluşun tweetini alıntı yaparak Sakaryaspor'un süper lige çıkmasını istedi.

Sakarya Konserinin İptaline Neden Olan O Tweet

Şarkıcı ve sosyal medya fenomeni Bilal Hancı; "Neredeyse yarısı aslen Trabzonlu olan Sakarya ilinde bu çirkin tezahüratı bağırmak:) Yakışmadı Tatangalar!!" tweeti sonrası Sakaryalıların tepkisini çekmiş ve o dönemin valisi Çetin Oktay Kaldırım'ın kararıyla Sakarya konseri iptal edilmişti.

Ekran Görüntüsü 2024 05 25 000611

Bilal Hancı'dan Sakaryaspor Sözleri

Aslen Trabzonlu olan Bilal Hancı yayıncı kuruluş Beinsports'un gönderisini alıntı yaparak; "Süper Lig'in selameti için, onlara ettiğim bir sitemi yanlış algılayıp beni kara listeye alsalar da güçlü tribünleri ile Sakaryaspor'un Süper Lig'e çıkmasını daha çok isterim. Ayrıca, uzun süredir hasret çektikleri de ayrı bir gerçek. Bir yandan da 2008-2011 yılları arasında Muğla'da okudum. Bu yüzden, bir Muğla ilçesi olan Bodrumspor, ki ben oradayken amatör ligdeydiler. Süper lige çıkarsa hoşuma gider, güzel gezmelik deplasman olur. Finalde hakedenin kazandığı bir mücadele olsun." dedi.