Erenler İYİ Parti İlçe Teşkilatı, Yerel Yönetimlerden ve Politikalardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Davut Bayram, partisinden ayrıldığını yaptığı bir açıklama ile duyurdu. Partide son zamanlarda meydana gelen anlaşamamazlıkların sorunlara yol açtığını değerlendiren Davut Bayram, bu olaylar nedeniyle istifa ettiğini belirtti.

ALT VE ÜST KADEMEDE ANLAŞMAZLIKLAR

Bazı esen fırtınalardan, kişisel siyasi menfaatlerden ve acemice yapılan hatalardan, parti alt kademesi ile üst kademenin anlaşamamazlıklarından dolayı yanlışlıklara sürüklendiğini açıklayan Davut Bayram ‘‘Bunlardan sebeb hem İyi Parti’den, hem Erenler ilçe teşkilatı yerel yönetimlerden ve politikalardan sorumlu görevlerinden istifa ediyorum. Tüm İyi Partili arkadaşlarıma kolaylıklar ve başarılar dilerim’’ ifadelerini kullandı.

İYİ Parti’de yeni istifalar gelebilir

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ile Genel Başkan Meral Akşener arasında başlayan gerginlik sonrası, Sakarya teşkilatında istifalar meydana geldi.

İYİ Parti Sakarya İl Başkanlığı'ndan istifa eden Fatih Akgün'ün yerine önceki dönem İYİ Parti Adapazarı ilçe Başkanı ve 28. dönem Milletvekili adayı olan Avukat E. Serdip Dokumacı atanmıştı. Dokumacı'nın il başkanı olarak atanmasının ardından yeni il yönetimi belirlenmiş ve teşkilata hızla yeni soluk gelmişti. Ancak 8 Kasım akşamı aniden yönetim kurulu ile birlikte istifa eden Başkan Dokumacı kamuoyuna her hangi bir açıklama yapmadı.

Parti içi çekişmeden kaynaklandığı öne sürlen Serdip Dokumacı istifasıyla birlikte yeni istifaların da gelmesi bekleniyor.

DİKBAYIR’IN GİK ÜYELİĞİ DÜŞTÜ

Öte yandan İYİ Parti'de Genel Başkan Yardımcılığı da yapan Ümit Dikbayır ile Akşener arasındaki gerginlik sürerken Meral Akşener akrabası olan Dikbayır'ı 50 kişilik İYİ Parti Genel İdare Kurulu listesine almadı. GİK listesinde 2'inci sırada yer alan Dikbayır, delegenin reddetmesi üzerine GİK üyeliğinden düştü.

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, partisinin grup toplantısındaki konuşmasında, parti içinden ihanete uğradığını ve Kılıçdaroğlu gibi arkadan hançerlendiğini ifade etmişti. Akşener’in açıklamasından dikkat çeken sözleri şöyleydi: “İsterse en yakınım olsun. Vallahi billahi değiştireceğim. En yakınım olsun, en güvendiğim olsun. Kazık atan herkesi buradan silmezsem adımı değiştireceğim."

DİKBAYIR’DAN DİLEKÇE

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, “Akşener’in banka hesaplarını incelettiği” ve “belediyelerle ticari ilişkileri olduğu” iddialarının araştırılması için partisinin disiplin kurulu ve TBMM grubuna dilekçe verdi.