Operasyon sonucunda (15) Afgan uyruklu yasa dışı göçmen ile (8) Organizatör yakalanmış ve kaçakçılara ait (7) araca el konulmuştur. 18 Kasım 2023 Cumartesi günü sabah saatlerinde bir vatandaşımızın “TEM Otoyolu Parkshop civarında yabancı şahısların olduğunu” bildirmesi üzerine KOM Şube Müdürlüğü ile Hendek İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri derhal bölgeye intikal etmiştir. Ekiplerin ormanlık alanda yaptığı kovalamaca sonucunda Afgan uyruklu (15) Düzensiz Göçmen yakalanmıştır.

Yine aynı bölgede şüpheli hareketler sergileyen Göçmen Kaçakçılığı ile Neden Mücadele Edilmelidir? Çeşitli nedenlerle ülkesini terk ederek yasal olamayan yollarla ülkemize gelen ya da batı ülkelerine gitmek maksadıyla giriş yapan yasadışı göçmenler hedeflerine ulaşabilmek için Göçmen Kaçakçılarına önemli miktarda para ödemektedirler.göçmen kaçakçıları2

Çoğu zaman hayal kırıklığı veya ölümle sonuçlanan bu umut yolculuklarından Göçmen Kaçakçıları dışında kazançlı çıkan yoktur. Avrupa’ya geçirecekleri vaadiyle ülkemize getirdikleri göçmenleri ahırlarda veya benzeri alanlarda günlerce bir somun ekmek ve bir şişe suya mahkûm ederek bekleten ve tır dorsesinde veya başka vasıtalarda veya insani olmayan şartlarda yüksek paralar karşılığı batıya nakleden göçmen kaçakçıları büyük miktarda haksız kazançlar elde etmektedirler. Haksız kazanç uğruna kamu düzenini bozan ve insanların umudunu sömürerek çıkar sağlayan göçmen kaçakçılarına karşı kararlı bir mücadele ortaya konulmalıdır.