Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
05:29
Öğle
12:52
İkindi
16:05
Akşam
18:40
Yatsı
19:59
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

Hendek Kaymakamlığından 15 Temmuz Şehitleri Voleybol Turnuvası

Haberler/SPOR
26.10.2021
Haberi Yazdır
Hendek Kaymakamlığından 15 Temmuz Şehitleri Voleybol Turnuvası

Takımlardan istenecek belgeler:

1. Nüfus kağıdı fotokopisi (Oyuncunun)

Turnuvaya katılacak takımlar 400,00 TL. (Dörtyüz Türk Lirası) katılım ücreti ödeyecektir. Ücretler Hendek Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne (Hendek Yeni Kapalı Spor Salonu) makbuz karşılığında verilecektir. Turnuva giderleri, katılım için toplanan ücretlerden karşılanacaktır.

Takım listeleri 05/11/2021 Cuma günü mesai bitimine kadar Hendek Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne (Yeni Kapalı Spor Salonu) teslim edilecektir.

2. Maçlarda Voleybol Federasyonunun kuralları geçerlidir.

3. Müsabakalar grup maçları olarak oynanacaktır. Gruptan çıkan takımlara çapraz eşleştirme yapılacaktır.

4. Maçlar 5 set üzerinden kazanılmış 3 set olarak oynanacaktır.

5. Beraberlik halinde son set uzatma seti olarak 15 sayı üzerinden oynanır.

6. Takımlar başlama saatinden 30 dk. önce sahada olacak, takım listeleri hakemlere verilecek ve maçlar tam saatinde başlayacaktır.

7. Takımların formaları aynı düzenden olacak sadece libero varsa forması farklı tek renk olacaktır. Libero o maçta listede belirtilecektir. Listede libero yoksa sahada libero oynatılmaz.

8. Takımlar bir sette 2 mola alma hakkı vardır, ayrıca 12. sayıda teknik mola verilir. Uzatma setinde 2 mola hakkı vardır ve teknik mola yoktur.

9. Oyun sırasında oluşabilecek sakatlanma ve yaralanmalardan kurumumuz sorumlu değildir.

10. Takımlar en fazla 14 en az 6 oyuncudan oluşur.

11. Takım sorumluları idareci ve takım kaptanıdır.

12. Listelerden takım kaptanı ve idareci sorumludur.

13. Takımlar spor kıyafeti ve spor ayakkabılarıyla sahaya çıkmak zorundadır. Oyunda spor ayakkabısı, forma, şort ve eşofman altı.

14. Takımlarını desteklemeye gelen taraftarlarla takım bir bütündür, takımlara uygulanan centilmenlik kuralları neyse seyircilere de uygulanır. Olumsuz davranışlar takıma yansır. Taraftarlardan idareci sorumludur.

15. Takım listelerinde ( müsabaka süresince ) oluşacak her türlü SAĞLIK ve GÜVENLİK tedbirleri takımımıza aittir.) ibaresi yazılarak takım yetkilisi tarafından imzalanacaktır.

16. Müsabaka boyunca salondan olan her türlü maddi kaybı, müsabakası olan takımlar tarafından karşılanacaktır.

17. Turnuvaya katılan oyuncuların geçmişinde 30 Haziran 2020 – 31 Aralık 2021 tarihleri arasında voleybol lisansına sahip olmaması gerekmekte olup aksi bir durum tespit edildiğinde ilgili oyuncular turnuvadan tertip komitesinin kararıyla ihraç edilir. Takımın lisanslı oyuncuların oynadığı maçlar hükmen yenik sayılır.

18. Bir veya birkaç takım tarafından kazanılan puanların eşitliği halinde, sıralama;

- Kazanılan maç sayısına göre belirlenir. Kazandığı maç sayısı fazla olan takım üst sırada yer alır.

- Kazanılan maç sayısına göre eşitliğin bozulmaması halinde set averajı uygulanır. Bu uygulamada puanları eşit olan takımların müsabakalar sonunda aldıkları setlerin toplamı, verdikleri setlerin toplamına bölünür. Sıralama, büyük sayıya sahip olan takım üst sırada yer alacak şekilde yapılır.

- Eşitliğin kazanılan set sayılarına göre de devam etmesi halinde; eşitliği devam eden takımların yaptıkları tüm müsabakalar tüm müsabakalar sonunda aldıkları toplamı, verdikleri sayılarının toplamına bölünür. Takımlar, çıkan sayının büyüklüğüne göre yukarıdan aşağıya sıralanır.

- Eşitlik yine de bozulmamışsa bu durumdaki takımların kendi aralarında yaptıkları müsabakalardaki maç, puan, set ve sayı averajına sırası ile başvurularak sıralama belirlenir.

19. İtirazlar maçtan sonra hakem kuruluna dilekçe verilerek yapılır.

20. Müsabakalar hafta içi ilk maç 19.00’ da Hendek Yeni Spor Salonunda yapılacaktır.

21. Turnuva sonunda 1.2.3. olan takımlara kupa ve madalya verilecektir.

22. Turnuvaya katılan takım sayısında göre gruplar kura ile belirlenir.

23. Kuralar 08/11/2021 saat 16.30’ da Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda çekilip kuraya gelmeyen takımın kurası yönetim kurulunca çekilecektir.

24. Turnuva 15/11/2021 tarihinde başlayacaktır.

25. 2006 doğumlu ve üstü lise ve dengi bay bayan öğrencilerde lisans şartı aranmamaktadır.( katılacak olan öğrencilerin öğrenci belgesi getirmesi gerekmektedir.)

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın