Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:44
Öğle
13:13
İkindi
15:39
Akşam
18:02
Yatsı
19:26
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

İyi Parti listesi Sakarya'da seçimin dengesini değiştirebilir

24 Haziran erken seçimlerine sayılı günler kala 21 Mayıs Pazartesi günü partilerin milletvekili aday listeleri açıklanacak.

Haberler/KULİS
19.05.2018
Haberi Yazdır
İyi Parti listesi Sakarya'da seçimin dengesini değiştirebilir

Aday listelerinin açıklanmasına sayılı saatler kala nefesler tutuldu. MHP listesini açıklarken, CHP'nin listesininde de çok fazla sürpriz beklenmiyor.  MHP'de liste başı Levent Bülbül olurken, CHP'de ise Engin Özkoç oldu. 

AK Parti'nin listesi heyecanla beklenirken, Sakarya için İyi Parti listesinin çok büyük önem taşıdığına vurgu yapıldı. İyi Parti aday listesinin kritik bir öneme sahip olduğunu belirten siyasi kulisler, İyi Parti aday listesinin seçim dengelerini alt üst edebileceğini belirtiyor. 

Enver Toçoğlu ve özellikle MHP'de küskün olarak adlandırılan isimlerin oyunu alabilmek için listelerde buna göre yer verilmesi halinde bildiğimiz seçim hesaplarının alt üst olabileceği söyleniyor. 

İyi Partinin listede stratejik davranması halinde Sakarya'da seçim aritmediğinde farklı tablonun çıkabileceği söyleniyor. 

İyi Parti'nin iyi bir liste yapması halinde MHP ve CHP'nin vekillerine kaybetmesine bile neden olabilir yorumları da gündemden düşmüyor. 

 

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın