TÜBİFED Başkanlığının yanında geçtiğimiz günlerde Erenler Belediye Başkanlığı görevine talip olan Necmettin Kırık mesajında şu ifadelere yer verdi:

Öğretmenlik mesleği, emek, özveri, sabır, sevgi ve fedakârlık mesleğidir. Bu açıdan düşünüldüğünde maddi olarak ölçülemeyecek kadar, özgün, değerli ve özel bir meslektir. Toplumumuzun şekillenmesinde, Cumhuriyetimizin ve Türk Milli kültürümüzün geliştirilerek güçlenmesinde öğretmenlerimiz en fedakâr ve saygıyı en çok hak eden değerlerimizdir.

Bizleri yetiştiren öğretmenlerimize güvenimiz tamdır. Geleceğimizin mimarları öğretmenlerimizin aklı hür, vicdanı hür, çocuklarımızın ve gençlerimizin yetişmesinde emekleri yadsınamaz. Hür düşünebilen, bağımsız karar verebilen, yeniliklere açık, güven sahibi, karakterli, ahlaklı, bilgili, ülkesine ve milletine bağlı, problem çözme yeteneği gelişmiş, çok okuyan ve sorgulayan, bilim ve teknolojideki gelişmeleri yakından takip eden ve bundan da öte bilim ve teknolojide üretebilen bireylerin yetişmeleri öğretmenlerimizin sayesindedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden bütün öğretmenlerimizi minnet ve şükranla anarken, en zor şartlarda bile, Ülkemizin her köşesinde ışık olan, fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyen bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyoruz.