Saadet Partisi'nin büyük merakla beklenen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı belli oldu. Saadet Partisi Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Cevat Ayhan’ın oğlu Ömer Abdullah Ayhan oldu.

Ömer Abdullah Ayhan Kimdir?

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Cevat Ayhan’ın oğlu olan Ömer Abdullah Ayhan 1979 yılında Ankara'da dünyaya geldi. İlkokul, orta okul ve lise eğitimini Ankara'da tamamlayan Ömer Abdullah Ayhan, 1997-2002 yılları arasında Sakarya Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünü bitirdi. Üniversiteyi bitirdikten sonra yabancı dil eğitimi alan Ömer Abdullah Ayhan 2004 yılında dünya evine girdi.

Üniversite hayatını Sakarya'da tamamladıktan sonra Sakarya'da bilişim ve mühendislik alanı üzerine hizmet veren firma kurdu. Ömer Abdullah Ayhan Türkiye Bilişim Federasyonu Başkan Yardımcısı olarakta görev yapmaktadır.

2019 yılından itibaren Saadet Partisi'nde Genel İdare Kurulu Üyesi olan Ayhan, 2023 yılında Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmaktadır.