Arifiye’de bulunan Sadıka Sabancı Devlet Hastanesinde yapımı süren, Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği tamamlanarak hizmete girdi.

Toyota Hastanesinin bakım, onarım ve kapasite yükseltme çalışmalarının tamamlanmasının ardından, yeni yüzüyle Sadıka Sabancı Devlet Hastanesi olarak hizmete girmesi, Arifiye’liler ve çevre ilçelerde yaşayan vatandaşlarımız tarafından büyük memnuniyetle karşılanmıştı. Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’nun İl Sağlık Müdürlüğü nezdinde yürüttüğü girişimler, nihayet olumlu sonuçlandı. 

Sadıka Sabancı Devlet Hastanesi, şimdi de vatandaşımızın büyük bir ihtiyacına cevap verecek. Yapımı tamamlanan Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, 4 Aralık 2023 tarihinden itibaren hasta kabulüne başladı. 

Başkan Karakullukçu yaptığı açıklamada; ”Toyota Acil Yardım Hastanesi, bakım, onarım, ek bina yapımı ve kapasite yükselte çalışmalarının ardından, yeni yüzüyle Sadıka Sabancı Devlet Hastanesi olarak vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlamıştı. Arifiye İlçe Devlet Hastanesi konumunda olan hastanemizde, Ağız ve Diş Sağlığı hizmetlerinin de verilebilmesi için İl Sağlık Müdürlüğü nezdinde yoğun bir çalışmamız oldu. Bu konuda her zaman olduğu gibi bizlerden desteğinin esirgemeyen; başta Ak Parti Sakarya Milletvekillerimiz olmak üzere, İl Sağlık Müdürümüz Prof.Dr. Aziz Öğütlü, İlçe Sağlık Müdürümüz Uz.Dr. Ayşın Kurban, Sadıka Sabancı Devlet Hastanesi Başhekimimiz Uz.Dr. Vahap UĞURLU hocalarımıza ve emeği geçen herkese, Arifiye’li hemşerilerim adına çok çok teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. 

İlçemizde büyük bir ihtiyacı giderecek olan Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimiz vatandaşlarımıza hayırlı, uğurlu olsun” dedi.