Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin kültür ve sanat takvimi, birbirinden keyifli ve bilgilendirici programlarla devam ediyor. Ocak ayı takvimi, gençlerin edebiyatla buluştuğu güzel bir programla devam etti.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi’nin organizasyonuyla Sakaryalı yazar Oğuzhan Öztürk, öğrencilerle bir araya geldi. Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde gençlerle bir araya gelen yazar Öztürk, yazı hayatının başlama hikayesini ve okumanın önemini anlatarak gençlere önemli tavsiyelerde bulundu.

“Yazmak bana iyi geliyor…”

Yazarken ilham aldığı noktaları anlatan Öztürk, “Hikayelerimi zevk alarak yazdığımı söyleyemem hatta çok huzursuz oluyorum. Anlaşılmayan bir şey var arkadaşlar, mesela benim hep düşündüğüm meselelerden biriside mutlu olma ve iyi hissetme meselesi ikisi de çok farklı kavramlar. Yazmak için bazı kesimler her zaman mutlu olmayı arıyor, benim öyle bir arayışım hiçbir zaman olmadı.  Olumsuz veya olumlu her türlü şartlarda hikayelerimi yazarken kendimi iyi hissediyorum, yazmak bana iyi geliyor. Siz de içinizdeki cevheri yazarak ortaya çıkarabilir, yaşam biçiminizi burada şekillendirebilirsiniz. Bir şeyler hissediyorsan, mutlaka yazmalısın” ifadelerini kullandı.

Program sonunda öğrencilere imza veren Öztürk, gençlerin sorularını cevapladı ve fotoğraf çekildi.

8 (17)1 (72)