Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 28° Adapazarı
Sabah
03:51
Öğle
13:10
İkindi
17:06
Akşam
20:30
Yatsı
22:10
http://sakaryaradyomega.com/

Vali Nayir gazetecilerle buluştu

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla şehir genelinde faaliyet gösteren yerel ve ulusal basın temsilcileri ile kahvaltıda bir araya geldi.

Haberler/GÜNCEL
10.01.2019
Haberi Yazdır
Vali Nayir gazetecilerle buluştu

Vali Ahmet Hamdi Nayir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla şehirde çalışan gazetecilerle bir araya geldi. İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yiğit, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, Sakarya Gazeteciler Birliği Başkanı Zeki Aydıntepe ve basın mensuplarının katıldığı programda Vali Nayir, tüm katılımcıları selamlayarak gazetecilerin bu anlamlı gününü tebrik ettiğini ifade etti.

Adapazarı merkezinde bulunan bir restoranda yapılan toplantıya basın mensupları yoğun ilgi ve katılım gösterdi.

Programda konuşan Vali Nayir, “Toplumda güç, kuvvet ifade eden hususlardan biri de medya, sizlerde onun temsilcilerisiniz. Bizler yürüttüğümüz kamu görevlerindeki önemi, sizlerin de yürüttüğünüz gazetecilikte yine bir kamu görevi olarak sorumluluğunu hissederek yaptığınıza inanıyoruz. Zor bir görev yapıyorsunuz, 7 gün 24 saat yazı kışı olmayan, yağmur ve çamuru dinlemeyen bir görev yapıyorsunuz. İlkeleri, prensipleri olan görev yapıyorsunuz. Bizde istiyoruz ki görev yaptığımız Sakaryamız hep güzel, olumlu haberlerle gündeme gelsin. Yerel ve ulusal medyada Sakarya, örnek olacak davranışlarla gündeme gelsin. İnsanımızı daha iyiye yönelterek bizler Sakaryamızın adının güzel haberlerle, olumlu haberler, örnek haberlerle duyurulmasını sağlamak" dedi. 

Nayir sözlerinin devamında şöyle konuştu: "Sorumluluğu beraber paylaşıyoruz. Sizlerde, bizlerde yaşadığımız toplumun güzelliklerine ait haberleri paylaşmanın mutluluğunu yaşayacağımız bir ortam istiyoruz. Kamu görevini yürütürken bizler, siz gazetecileri bir ayna olarak görüyoruz. Sizler, bizim aynamızsınız. Yürüttüğümüz faaliyetlerin neler olduğu, halktaki tepkisinin neler olduğunu sizlerin sayesinde görmeye çalışıyoruz. Sizler bizim kulağımız, gözümüzsünüz. Sizler bizim öz ve öz bir parçamızsınız. Gazetecilik görevi bir eğitim görevi, bir okul gibi halkı bilgilendiren, halkın eksik olan duygularını da yenileyen bir görev. Ortak paydamız Sakaryamız. Sakarya için yapılacak her şeyde biz teklif ve önerilere açığız. Gününüz hayırlı olsun diyorum, sağlık ve sıhhatle bu görevi yapmanızı temenni ediyorum." 

Toplantının sonunda gazetecilere de söz hakkı veren Vali Nayir, yerel ve ulusal basın temsilcileri ile fotoğraf da çektirerek çalışmalarında başarılar diledi.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın