İlçede bir süre önce yıkımı gerçekleşen ve tarih olan Hendek Kapalı Cezaevinden sonra Gaffar Okkan Bulvarı üzerinde uzun süre hastalara şifa dağıtan eski Hendek Devlet Hastanesi tarih oluyor.

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı eski Hendek Devlet Hastanesi ve Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü binası olarak kullanılan binanın içerisinde söküm işlemlerine başlanıldı.

Bir süre önce ilçede yıkımı gerçekleşen Hendek Kapalı Cezaevinden sonra ilçede uzun bir süre hastalara şifa dağıtan ve yeni yapılan hastanenin hizmete açılması sonrası Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü binasında hastalara şifa dağıtan binanin hasarlı olduğu için yıkım kararı çıkmıştı. Çıkan karar sonrası binanın yıkım ihalesini alan firma gün içerisinde bina içerisinde söküm işlemlerine başladı. Söküm işlemlerinin bitmesinin ardından birkaç güne kadar eski Hendek Devlet Hastanesi tıpkı Kapalı Cezaevi gibi anılarıyla birlikte tarih olacak.

Diğer yandan, bir süre önce yıkımı gerçekleştirilen Hendek Kapalı Cezaevinin olduğu alana Anaokulu yapılacağı duyurulmuş, üzerinden geçen uzun süreye rağmen tek bir çivi bile çakılmamış, akıllara yıkılacak eski Hendek Devlet Hastanesinin bulunduğu alanın hangi amaçla kullanılacağı şimdiden ilçede merak konusu oldu.