İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen ve 81 ilde eş zamanlı yapılan "Aranan Şahıslara" Yönelik Operasyon da 4951 firari yakalandı.

Bakan Yerlikaya Böyle Duyurdu

"Son 4 Gün içinde 81 ilde eş zamanlı olarak “Aranan Şahıslara” yönelik gerçekleştirilen “ÇEMBER-8 Operasyonlarında” arama kaydı bulunan 4951 firari yakalandı!

Aziz Milletimizin bilmesini isterim ki, Firari suçluların sokaklarımızda gezmelerine asla izin vermeyeceğiz. Ailelerimizin huzurunu kaçırmalarına müsaade etmedik, ETMEYECEĞİZ

Yakalanan şahıslardan:

-0-5 yıldır aranmakta olan 4880,

-5-10 yıldır aranmakta olan 53,

-10 yıl ve üzeri aranmakta olan 18 firari yakalandı.

*Hırsızlıktan 536 şahıs

*Dolandırıcılıktan 257 şahıs

*Yağmadan 100 şahıs

*Adam Öldürmeden 55 şahıs

*Cinsel Suçlardan 55 şahıs, başta olmak üzere diğer suçlardan yakalananlarla birlikte toplam 4951 şahıs Çember-8 operasyonlarında yakalanmıştır.

İl jandarma Komutanlıkları, İl Emniyet Müdürlükleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığımızca 81 il genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen "Çember-8" operasyonlarında bu şahıslar, yol aramalarında, ev ve iş yerlerinde, kimlik kontrollerinde yakalanıp adalete teslim edildi.

Operasyonları yöneten Valilerimizi, Kaymakamlarımızı, İl Jandarma Komutanlarımızı, İl Emniyet Müdürlerimizi, Sahil Güvenliğimizi ve operasyonlara katılan Polislerimizi, Jandarmalarımızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası ve desteği sizinle

Arananları yakalayıp adalete teslim etmeye kararlıyız." dedi