Sakarya Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü Engelsiz Aile Buluşmaları özel gereksinimli bireyler ve ailelerin katıldığı ‘Tecrübe Paylaşımı’ programıyla devam etti. SGM’de gerçekleştirilen buluşmada aileler, tecrübelerini paylaştı. Aile tecrübe paylaşım günü etkinliği ile karmaşık duygularla mücadele etmiş, ilgi ve emek göstererek çocuklarını yetiştirmiş aileler ile daha yolun başında olan ailelerin bir araya gelerek, tecrübelerini aktarmaları amaçlandı.

Tecrübe paylaşımı

Uzman klinik psikolog eşliğinde başlayan programda aileler ile istişareler yapılarak sorunlar dile getirildi, çözüm ve öneriler sunuldu.  Erken çocukluk döneminde erken müdahalenin nasıl bir önem arz ettiğinin sunumu yapıldı.

“Ben başardım, sıra benim arkadaşlarımda”

Programın sonunda küçük yaşta otizm tanısı koyulan, bu sene büyük bir başarı ve özveri ile Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuarı kazanarak engelleri aşan, arkadaşlarına örnek olan Ahmet Selim Akdağ mini bir konser verdi. Konserde sergilediği performans ile aileleri kendisine hayran bırakan Ahmet Selim, ailelerden gelen sorulara yanıtlar verdi. Nasıl bir süreçten geçtiğini anlatarak ‘Ben başardım sıra benim arkadaşlarımda, sizlerin evlatlarınızda’ dedi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığından yapılan açıklamada “ Özel gereksinimi çocuklarımıza ve ailelerimize kurslar, seminerler ve etkinlikler yaparak onların yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Her zaman söylediğimiz gibi ‘Engelleri Birlikte Aşıyoruz’ denildi.