Sosyal medya hesabından yayınladığı bir tasarım ile aday adaylığı başvurusunu yapacağını duyuran Köse, başvurusunu yapacağı sırada AK Parti Erenler İlçe Başkanlığı binası önünde toplanan vatandaşlar tarafından karşılandı.

AK Parti’nin Türkiye Yüzyılı hedefleri doğrultusunda hizmet etmenin gönül işi olduğunu ifade eden Köse, bu kalabalığın da hizmet aşkının gönülden gönüle yayılması sebebiyle var olduğunu ifade ederek karşılamaya gelenlerle tek tek selamlaştı. Ardından AK Parti Erenler İlçe Başkanı Ömer Barik’i makamında ziyaret etti.

AK Parti Erenler İlçe Başkanı Ömer Barik, Erenler için birlikte yaptıkları çalışmalardan bahsederek Köse’ye çıktığı yolda muvaffakiyet diledi.

İlçeyle omuz omuza verip bütün dertlerimizi sıkıntılarımızı el birliğiyle çözmenin mücadelesi içinde olacağız

Başvuru esnasında konuşma yapan Köse, “Benim için bu kalabalığın anlamını ifade etmek çok zor. Vaktinizi ayırıp yanımda olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. Görev başında rahmetli olan Erenler belediye başkanımız Fevzi Kılıç’ı da bu vesileyle rahmetle anıyorum. İlçe başkanlığım boyunca gönlünü hizmete adamış ekip arkadaşlarımla çok güzel işler yapma fırsatı buldum. Şükürler olsun ki bir göreve gelip hakkını verememenin mahcupluğunu yaşamadık. Bu önümüzdeki süreçte için de arkadaşlarımızla bir karar aldık. Ve bugün belediye başkan aday adaylığımı yapmak için müracaatımı yapıyorum. Sadece belediye yönetimiyle değil, bütün ilçeyle omuz omuza verip bütün dertlerimizi sıkıntılarımızı el birliğiyle çözmenin mücadelesi içinde olacağız.” şeklinde konjuştu.whatsapp-image-2023-11-11-at-220450

En büyük desteği 33 mahallenin halkından gördüm

Alanda başlattığı ilçe çalışmalarında en büyük desteği halktan gördüğünü, “33 mahalle halkının beni kendi kardeşleri gibi, ailelerinden biri gibi kabul edip bir dertleri, sitemleri ya da sıkıntıları olduğunda da gönlümüzü kırmadan ifade ettiklerine şahit oldum. Temennim; çocukluğumdan beri beni yetiştiren büyüklerime, siyaseten görev yaptığım ilçemin halkına mahcup etmeyecek bir mücadelenin içinde kalarak bu süreci tamamlamak. Allah aldığımız kararların hiçbirinden utandırmasın.” sözleriyle ifade etti.

Gönlünü hizmete adamış tüm aday adayı arkadaşlara başarılar diliyorum

Önemli olanın halka ve Türkiye’nin kalkınma hedeflerine hizmet etmek olduğunu vurgulayan Köse, “Diğer yandan 16 ilçede bu adaylık hizmet yarışı için aday adayı olacak arkadaşlarımız var. Hepimizin hedefi aynı; Türkiye Yüzyılı’nda ülkemizi daha ileriye taşımak. Allah, hepimizin hakkında hayırlısını nasip etsin. Gönlünü hizmete adamış tüm aday adayı arkadaşlara da başarılar diliyorum. Hepinize tekrar teşekkür ediyorum.” diyerek sonlandırdı.

Başvurunun ardından katılım gösteren vatandaşlarla toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

 Erdal Köse Kimdir?

1972 yılında Adapazarı’nda doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erenler’de tamamladı. Erenler’de geçirdiği çocukluk ve gençlik yıllarının ardından toplum hizmetine odaklandı. İş hayatıyla birlikte siyasete olan ilgisini keşfetti. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Halen, Erzurum Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü’nde öğrenim hayatına devam etmektedir.

Sivil toplum çalışmalarına olan tutkusu ve toplumun ihtiyaçlarına duyduğu hassasiyet ile uzun yıllar aktif bir şekilde sivil toplum örgütlerinde görev aldı.  Bu süre zarfında halkın taleplerini dinlemek ve toplumsal sorunlara çözüm bulmak adına yoğun çaba sarf etti.

Siyasi arenada aktif rol almayı tercih eden Köse, 2017 yılında Cumhurbaşkanlığı Referandum sistemine destek olmak amacıyla EVET Platformu’nun kurucu üyeliği ve sözcülüğünü üstlendi. Bu platform aracılığıyla toplumun çeşitli kesimleriyle diyalog kurarak referandum sürecine dair bilgilendirme çalışmaları yaptı. Halkın demokratik sürece katılımını teşvik etti. 2017 yılındaki Ak Parti Erenler İlçesi 4. Olağan Kongresi’nde aktif olarak görev aldı. Çeşitli sorumluluklar üstlenerek bu sorumlulukları başarılı bir şekilde yerine getirdi. Aynı zamanda Sivil Toplum Halkla İlişkiler birim başkanlığı görevini üstlenerek toplumun nabzını tuttu. Halkın taleplerini anladı ve çözüm odaklı çalışmalara yöneldi.

2020 yılındaki Ak Parti Erenler 5. Olağan İlçe Kongresi’nde İlçe Başkanı olarak seçildi. Aktif bir şekilde devam ettiği İlçe Başkanlığı görevinden Erenler Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı başvurusu için istifa etti. Erenler’in içinden biri olarak ilçeye dair var olan hakimiyeti ve bilgisiyle AK Parti’nin Türkiye Yüzyılı hedefleri doğrultusunda Erenler’e ‘Güler Yüzlü Siyaset, Saygılı Hizmet’ anlayışıyla hizmet etmeyi hedefliyor.whatsapp-image-2023-11-11-at-220452-3