https://www.sbbseracilik.com.tr/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:34
Öğle
13:17
İkindi
15:58
Akşam
18:23
Yatsı
19:44

Fahri Tuna’dan Beşinci Portre Kitabı

Edebiyat Ortamı, Ay Vakti, Hece, Ihlamur, Şehir ve Kültür, Kültür Ajanda gibi ulusal dergilerdeki deneme ve portre yazılarıyla tanıdığımız Yazar Fahri Tuna’nın portre edebiyatı alanındaki beşinci kitabı ‘Kırklanmış Portreler’ Hece Yayınlarından yayınlanarak raflardaki yerini aldı.

Haberler/YAŞAM
06.12.2022
Haberi Yazdır
Fahri Tuna’dan Beşinci Portre Kitabı

Günümüz Türk edebiyatına ciddi katkılar sunan ve 40’lı yaşlarını yaşayan öykücü ve romancılardan Güray Süngü’den Aykut Ertuğrul’a, Abdullah Harmancı’dan Ayşe Ünüvar’a, Mukadder Gemici’den Mustafa Uçurum’a, Bahtiyar Aslan’dan Mehtap Altan’a, şairlerden İbrahim Tenekeci’den Müştehir Karakaya’ya, Ayşe Sevim’den Suavi Kemal Yazgıç’a, müzisyenlerden Selçuk Küpçük’ten Sedat Anar’a, Türk edebiyatına Anadolu dışından katkı veren Üsküp’ten Leyla Şerif Emin, Mehmed Arif, Prizren’den Dr. Taner Güçlütürk, Gümülcine’den Sibel Gülistan, Kırcaali’den Şefika Refik, Bükreş’ten Dr. Hayat Memiş, Gagauz Yeri’nden Alla Büük, Kırım’dan Ehmine Üsein, Roterdam’dan Şeyda Koç Asyalı’ya, örnek akademisyen Prof. Dr. Muharrem Dayanç’tan TRT spor spikeri Erdoğan Arıkan’a kadar birçok tanınmış ismin portrelerinin yer aldığı kitap, alanında ilklerden biri olma özelliği taşıyor.

Tuna’nın ‘Akşamın Aydınlığındaki Portreler’ (Değişim, 2010), ‘Yaşa’yan Portreler’ (Meserret, 2015), ‘Kırk Güzel İnsan’ (Meserret, 2017), ‘Osmanlı Medeniyetinin İzinde 40 Şehir Portresi’nden (Hayy, 2019) sonra bu portre alanındaki beşinci eseri.

Yazdığı kişilerin daha çok olumlu yönlerini samimi ve lirik bir Türkçe ile anlatmasıyla tanıdığımız Fahri Tuna’nın ‘Kırklanmış Portreler’ kitabıyla ilgili ilk söyleşi ve imza gününe Van Erciş Sosyal Bilimler Lisesi’yle 6 Aralık 2022 Salı günü başlayacağı öğrenildi.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın