Programa Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı, Serdivan ilçe kaymakamı Ali Candan, Sakarya il müftüsü Mehmet Aşık, Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı, emekli Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş, AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Serdivan Belediye Başkan Yardımcısı Selvet Karaoğlu, Serdivan İlçe Müftüsü Abdulsamet Erkul, Sakarya il müftü yardımcıları, Sakarya ilçe müftüleri, Serdivan ilçe kurum amirleri, öğrenci velileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, Serdivan İlçe Müftüsü Abdulsamet Erkul’un ve İl Müftüsü Mehmet Aşık’ın selamlama konuşmasından sonra, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof Dr. İbrahim Hilmi Karslı, Cemaate Cuma vaazını yaparak, hafızlığını tamamlayan öğrencilere ‘Hafız Olmanın Anlamı’ hakkında nasihatte bulundu.

Daha sonra belge takdimi ve ödül törenine geçilen programda Sakarya İl Müftülüğü, Serdivan ilçe Müftülüğü ve Orhangazi Kur’an Kursu Derneği tarafından İcazet alan öğrencilere  hediyeleri takdim edildi. Her bir öğrenciye bisiklet, çeyrek ve gram altın hediye edildi. İl Müftüsü Mehmet Aşık hutbe irad ederek cuma namazını kıldırdı.      

Cuma namazında sonra ise gelen misafirlere yemek ikramında bulunuldu.      

İl Müftü Yardımcısı Mustafa Nurgün'ün duasıyla program sona erdi.      Hafızlık icazet 2