Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Yusuf Alemdar, Sakarya Kafkas Kültür Derneği’nin konuğu oldu. Dernek Başkanı Orhan Sarı ve dernek üyeleri tarafından karşılanan Alemdar, sıcak karşılama için dernek üyelerine teşekkür etti.

Oldukça yoğun bir katılımla gerçekleşen programa, önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Söğütlü Belediye Başkan Adayı Selçuk Kurt, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur ve Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem katıldı.

Yeni dönemde Sakarya’da farklı bir sayfa açılacaktır

Program konuşan Dernek Başkanı Orhan Sarı, “Sakarya’da büyüklerimiz 1966’da ilk kültür derneği olarak bu derneği kurdu. Çeşitli faaliyetlerle varlığını sürdüren derneğimizi Zeki Başkanımızın himayeleriyle 2013 yılında temelleri atılarak burayı kullanmaya başladık. Oldukça zorlu süreçlerden geçtiğimiz zamanlar oldu. Zeki başkanımız o nedenle bu topluluğun onursal başkanıdır. Bizler bu noktada yeni dönem için de umut doluyuz. Yusuf başkanımızın tecrübelerine güveniyor ve inanıyoruz. İnşallah yeni dönemde Yusuf başkanımız ile birlikte Sakarya çok daha farklı bir sayfa açacaktır” dedi.

Gönül coğrafyasının her güzelliğini bağrında yaşatan Sakarya

Konuşmasında kültürel çeşitliliğin zenginlik olduğuna dikkat çeken Başkan Adayı Alemdar, “Sayın Cumhurbaşkanımız Sakarya ziyaretinde de bu zenginliği ‘Gönül coğrafyasının her rengini, her güzelliğini bağrında yaşatan, Kafkaslar’ın, Balkanlar’ın, Anadolu’nun her köşesinin kokusunu taşıyan şehir’ olarak ifade etmişti. Biz de her zaman kültürel çeşitliliğin büyük bir zenginlik olduğunu ifade ettik. Bizim tek derdimiz tüm kültürlerimizi bir arada tutmak ve yaşatmaktır. Örf ve adetlerimizi gelecek nesillerimize aktarmaktır. Kafkas Kültür Derneği bunu çok iyi başarıyor. Dolasıyla kıymetli başkanımız Orhan Sarı’yı ve dernek üyelerini tebrik ediyorum” dedi.

Her alanda daha gelişmiş bir şehir hedefliyoruz

Yeni döneme ilişkin çeşitli konularda düşüncelerini paylaşan Alemdar, “Köyden mahalleye dönüş ile ilgili süreç 2024’te sona eriyor. Biz bu konuyu gündemimize aldık. Şöyle ki Kızılcıklı mahallemizdeki insanımızla İstiklal mahallemizde oturan insanımızı bir tutamayız. Evet köyden mahalleye geçildi ancak oradaki insanımız halen hayvancılıkla ve tarımla geçiniyor.  Bunu göz önüne alıp çalışmalar yapıyoruz. Bunun yanı sıra şehrimizde kültür ve sanat noktasında eksikler var. Şehrimize en kısa sürede büyük bir kongre merkezi, tiyatro salonları, sergi alanları ve fuar alanı oluşturmak istiyoruz. Her alanda daha gelişmiş bir Sakarya ortaya çıkarmak için çalışmalarımızı gayretle sürdüreceğiz” diye konuştu.

6 (38) 800X5994 (59)3 (68)