Seçim süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Ayhan ‘’Bugün burada seçimlere iki ay gibi bir zaman kala şu an içinde bulunduğumuz teşkilat binamızda çok tarihi bir ana şahitlik ettiğimize inanıyorum. Allah’ın izniyle iki ay sonra kazanacağımız Sakarya Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin ilk işaret fişeğini bugün buradan hep birlikte atıyoruz ve inanıyorum ki buradaki inanç Sakarya’nın her bir ilçesine, mahallesine, hanesine tohum olup düşecek, 1 Nisan sabahı filizlenip Sakarya’da insanımızın hak ettiği Milli Görüş belediyeciliği olarak boy verecektir.’’diyerek seçimi Sakarya’da iktidar adayına karşı en güçlü alternatif olarak kazanacaklarını iddia etti.

‘’BU MEMLEKETE ETRAFIMDAKİ İNSANLARI KAYIRMAK İÇİN BAKAN OLMADIM’’

Sözlerine ‘’Bu teşkilatta olmamıza vesile olan, bizi yetiştiren, ardında tertemiz bir miras olarak kendisiyle aynı görüşte olsun olmasın herkes tarafından sevilen ve sayılan bir kimlik bırakan ve bugün burada Saadet Partisi Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak bulunmamızda Sakarya halkının büyük bir teveccühünün olmasında etkili olan rahmetli babam Cevat Ayhan’ı ve vefat etmiş tüm teşkilat büyüklerimizi rahmetle anıyorum.’’diyerek başlayan Ayhan babası Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Cevat Ayhan’ı ‘‘Cevat Ayhan dendiğinde devlet adamlığı, çalışkanlık, hak ölçüsü, hoşgörü, davasına sadakat, şehrine olan sevgisi gibi birçok güzel özellikleri sayabiliriz.’’ifadeleriyle yad etti.

Saadet Partisi Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ömer Ayhan coşkulu kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada ‘’Sizlere aslında birçoğunuzun da bildiği kendisiyle ilgili bir hatıramı paylaşmak istiyorum.’’diyerek babasıyla birlikte yaşadığı bir anısını anlattı. ‘’Rahmetli babamın bakanlığı ve milletvekilliği sonrasında özel bir toplantı için İstanbul’a doğru yola çıkmıştık. Aracı amcam kullanıyordu, İzmit-Uzuntarla istikametinde radara girince ileride trafik noktasında durdurulduk. Babamın arabasında da aracı kendi kullandığında camın önünde milletvekili kartı dururdu, bir başkası-yakını kullandığında talimatı mutlaka o kartın torpidoya koyulmasıydı. Trafik polisi durdurunca amcam milletvekili kartını trafik polisinin görmesi için camın önüne koymak istedi, o sırada babam müdahale etti ve ‘kartı koymayacaksın cezan neyse git onu öde’ dedi. Babamın bu sözü üzerine amcam araçtan inip polisin yanına gitti. Arabaya geldiğinde babama ‘bu memlekete o kadar çok hizmetin oldu, birçok ihalede bu ülkeye milyonları kazandırdın, fakat şimdi bu cezayı ödemek bana ağır geliyor abi’ dedi. Babamın cevabını bizi nasıl bir terbiyeyle yetiştirdiğini ifade açısından çok önemli görüyorum’’ diyen Ayhan, babası Cevat Ayhan’ın ‘’Ben bu memlekete ailem, akrabam, çocuklarım ufacık bir işte dahi hukuksuz hareket etsin diye hizmet etmedim, o ceza senin mesuliyetinde, ödemek zorundasın’’ diye cevap vermesinin kendisi üzerinde kamu hakkını gözetme noktasında çok büyük etkisi olduğunu ve belediye başkanlığı döneminde aynı hassasiyetle davranacağını ifade etti. 

I M G 0208 800X533

BABAMA VE İSMİME LAYIK ŞEKİLDE HİZMET EDECEĞİM

‘’Bizler doğrunun, hakkın, adil olanın ne olduğunu, nasıl çalışılacağını, nasıl çözüm üretileceğini, insanlara nasıl yaklaşılacağını uygulamalı olarak gösteren büyüklerimizin evlatlarıyız.’’diyen Saadet Partisi Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ömer Ayhan ‘’Ben bugün ‘kamu görevi yaparken çayınızın yanındaki şekerden bile tasarruf edeceksiniz’ diyen, bakanlığı süresince milletin hakkını bırakın yakınlarına iltimas geçmeyi, bakanlığın ailesine tahsis ettiği aracı kendi ailesine bile kullandırmayan bir geleneğin mirasçısı olarak karşınızdayım. Devletin işinde devletin mumunu, kendi işinde kendi mumunu kullanan Hz.Ömer’i kendisine örnek alan ve bu hürmetle oğlunun ismini de Ömer koyan bir babanın evladıyım. Bugüne kadar babama ve ismime layık bir hayat sürmeye çalıştım. Bugünden sonra başkan olduğumda da babama ve ismime layık bir şekilde Sakarya’ya hizmet edeceğim.’’diye konuştu.

BU ŞEHRİN BAŞKANI ÖMER GİBİ OLMALI

Sözlerine bir zamanlar siyasette çok tartışılan ‘Hz.Ömer’in yönetimi’ konusuna atıfta bulunarak devam eden Ayhan ‘’Bugün devlet yönetiminde herkesin Ömerler aradığı zamanlardayız. İnsanımız şehirleri yönetecek adil bir idareci arıyor. Sakarya halkı oturduğu koltuğun emanet olduğunu bilen bir başkan istiyor. Biz göreve geldiğimizde yönetim ilkelerimiz çok açık olacak. Önce adil olacağız. Bize oy versin vermesin, partimizden olsun olmasın bu şehrin her bir insanına aynı değeri vereceğiz. Belediye bütçesini gereksiz harcamalarla israf etmeyeceğiz, her bir kuruşunu emanet bilinci ile milletin hizmetine kullanacağız. Kimseye iltimas geçmeyeceğiz. Bugün bu şehirde belediyecilik denince akla gelen rant ve avantaya son vereceğiz. Liyakatli ve dürüst insanlarla beraber çalışacağız.’’diyerek hizmet ve yönetim anlayışını açıkladı. 

İLK OYUMU EKREM YÜCE’DEN İSTEYECEĞİM 

Sözleri sık sık coşkulu kalabalığın attığı ‘Sakarya’ya Başkan, Ömer Ayhan’ sloganlarıyla kesilen ve dakikalarca partililer tarafından ayakta alkışlanan Saadet Partisi Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ömer Ayhan ‘’Bugün burada huzurunuzda parti rozetimi çıkarıyorum ve ay yıldızlı Türk bayrağı rozetimi takıyorum. Sizlerin de şahitliğinde herkesin başkanı olacağıma, bizden olsun olmasın herkesi kucaklayacağıma, tüm Sakaryalıya, Sakarya’ya hizmet edeceğime söz veriyorum. Sizlerden de Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde Milli Görüş belediyeciliğinin iktidar olması için here birinizin birer Ömer olmasını ve var gücümüzle kapı kapı dolaşarak insanımıza bizi anlatmanızı istiyorum. Saadet Partisi olarak bu seçim Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ni kazanacağız. Bunu da herkesin oyunu isteyerek, toplumun tüm kesimlerinden oy alarak başaracağız. Ben de ilk olarak Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Ekrem Yüce’yi ziyaret ederek ilk oyumu kendisinden isteyeceğim. İnanıyorum ki; Ekrem Bey de bu şehri en iyi şekilde yönetmemiz için bize destek verecektir.’’diyerek Ekrem Yüce’den randevu talebinde bulunacağını ve kendisini ziyaret edeceğini ifade ederek konuşmasını bitirdi.

Konuşmasını tamamladıktan sonra tüm salonla hatıra selfie’si çekilen Saadet Partisi Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ömer Ayhan çok sayıda genç ve kadınla tek tek hatıra fotoğrafı çekildi.