Törenin ardından Baro Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız açıklamalarda bulundu:

Başkan Yıldız, “Sakarya Barosu’nun kuruluşunun 69 yıl dönümünde sizlerle bir arada olduğumuz için onur duyuyoruz. Sakarya Barosu, otuz üstadımız tarafından 7 Aralık 1954’de kurulmuştur. Emeği geçen tüm üstatlarımıza teşekkürü bir borç biliyor, hepsine minnet duyuyoruz.

Baromuz tarihi boyunca Cumhuriyet değerlerine bağlı kalarak hukukun üstünlüğünü savunmuş, temel hak ve özgürlüklerin teminatı olmuştur, hep de olacaktır.

Baroların sadece bir meslek örgütü olmadığını hepimiz biliyoruz. Barolar adaletin tesisinde basat aktör olduğunu bu nedenle halkın nefesi olmak yolunda çok ciddi emek sarf eden kurumlardır. Dolayısıyla Baroların varlıkları, adaletin tesis edilmesi ve hukukun üstünlüğünün sağlanması için olmazsa olmazdır. Öteden beri hep aynı şeyi söylüyoruz; nerede adalet arayan bir vatandaş varsa; barolar ve avukatlar oradadır.

Sakarya Barosu olarak 69 yıllık tarihimizden aldığımız güçle görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmeye devam edecek, mesleğimizin sorunlarını çözerek geliştirmek için çabamızı ve hukukun üstünlüğünün sadece laftan ibaret kalmaması için mücadelemizi sürdüreceğiz.

Yargının gerçekten bağımsız olduğu, savunma hakkının önündeki tüm engellerin ve her türlü baskının ortadan kalktığı bir gelecek umuduyla nice kuruluş yıl dönümlerinde yeniden bir arada olmayı diliyorum.

Kuruluşundan bugüne kadar Baromuzda görev almış, adaletin tecellisi mücadelesine bayrak olmuş tüm meslektaşlarımıza, Baromuza hizmet eden Baro Başkanlarımıza, Yönetim Kurulu Üyelerimize, Disiplin Kurulu ve Denetleme Kurulu Başkan ve Üyelerimize şükranlarımı sunuyor, ebediyete uğurladığımız tüm meslektaşlarımızı rahmet ve özlemle anıyoruz.”Sakarya Barosu