Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Adapazarı'nda Çukurahmediye, Akıncılar ve Yenicami mahallelerinde saatlerdir kesik olan elektrik için SEDAŞ'a sosyal medyadan yaptığı açıklamayla tepki gösterdi.

İşte O Açıklama

"Adapazarı'nda Çukurahmediye, Akıncılar ve Yenicami mahalleleri saatlerdir elektiriksiz!

Yıl geçiyor, millet uzaya çıkıyor, vatandaş kış günü bu soğukta mumla oturuyor.

Sık sık yaşanan elektrik kesintileri vatandaşımızın çilesine dönüştü. Ben yaptım oldu zihniyetiyle yapılan her iş vatandaşımızın çilesi olmaya da devam edecek gibi görünüyor.

Son 5 yılda %400 olan zamların vatandaşımızı fakir ettiği kesin.

Hiç değilse, vatandaşımızın cebini yaktığınız bu zamların karşılığı olarak düzgün hizmet verebilseydiniz. Birileri biraz daha kazansın diye Milletimiz çile çekmek zorunda değil. Her sene aynı çile, her sene aynı vaatler, her sene enerji dağıtım şirketlerinden alt yapı çalışmasına dair aynı mesajlar. Bunun karşılığında yapılan bir şey yok.

Vatandaşımız faturasını bir gün ödemesin kesmeye gelirler. Vatandaşımızın bir günlük kazancını açma kapama parası olarak vatandaşımıza yansıtırlar.

Belli bir kw'yı geçtiğimiz için çok kullanımdan dolayı yüksek bedel talep ediyorsunuz ya, saatlerce, günlerce elektrik veremediğiniz abonelerinize yüzde kaçlık indirim uygulayacaksınız?

Enerjide bu özelleştirmeler yapılırken alt yapıya hiçbir yatırım yapılmaması kimleri zengin etti?

İşsizlik, enflasyon ve faiz çift hanelere çıkarken, vatandaşın geçim derdine dayanacak gücü kalmamışken, gelir eşitsizliği her geçen gün artarken siyasi hesap yapan bu çürümüşlük yok olmaya mahkumdur.

İnanıyorum ki; saatlerce ve günlerce elektriğinin gelmesini bekleyen vatandaş hakkını arayacak, yapılanların hesabını er ya da geç soracaktır!" dedi.