20 bin kilometrekarelik alanda 2 milyonu aşkın müşteriye enerji dağıtım hizmeti sunan Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ), şiddetli hava muhalefetine rağmen kesintisiz enerji sağlayabilmek adına büyük gayretle çalışmalarını sürdürdü. SEDAŞ, Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce ve Gebze bölgelerinin muhtelif köy ve mahallerinde yaşanan olumsuz hava şartları nedeniyle meydana gelen elektrik kesintilerine karşın 501 saha çalışanı ile mücadele etti.

Olumsuz hava şartları nedeni ile çağrı merkezine müşterilerden gelen başvuruları en kısa sürede yanıtlamak için yoğun çalışmalarını titizlikle sürdüren SEDAŞ, 125 kişilik müşteri temsilcisi ekibini takviye çalışanlarla destekleyerek iletişim hatlarının kapasitesini artırdı. 2 milyonu aşan müşterinin 7/24 erişim sağladığı SEDAŞ 186 çağrı merkezi, 0530 919 19 19 numaralı Whatsapp hattı, SEDAŞ mobil uygulaması, Web-Chat ve Web Online işlemler kanallarında zaman zaman hava muhalefeti kaynaklı aşırı yoğunluklar meydana geldi.

SEDAŞ yetkilileri tarafından bölgeyi etkisi altına alan kuvvetli fırtınanın sebep olduğu olumsuzluklara ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada; “Bölgemizde meydana gelen hava muhalefeti nedeni ile 329 kişilik saha ekibimiz, yüksek teknolojiye sahip 4 adet dronumuz, sepetli, pick up ve vinçten oluşan 129 adet aracımızla kesintisiz enerji için sahalarda görev yaptık. Tam kadro faaliyet gösterdiğimiz çalışmalarımıza, 172 kişilik yüklenici saha çalışanı ve 25 adet arazi aracı da destek verdi. Zorlu hava koşullarına rağmen bölgemiz genelinde 501 saha çalışanı ve 154 araç ile aralıksız çalışmalarımızı sürdürdük. Şiddetli hava muhalefeti sonucu oluşan hasarları gidermek için gece gündüz demeden sahada teyakkuza geçtik” denildi.sedaş2