4 Ekim Sokak Hayvanlarını Koruma Günü’nde; Kanada Özel Eğitim Okulu, çok anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi. 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılı etkinlikleri çerçevesinde faaliyetlerine başlayan Kanada Özel Eğitim Okulu, duyarlı bir duruş sergileyerek örnek oldu. Okul müdürü Salih Gökyokuş önderliğinde; öğrenciler, velileriyle birlikte Sakarya Büyükşehir Barınağı’nı ziyarette bulunduğu faaliyette, emek veren öğretmenlerin özverisi görülmeye değerdi. Özel öğrencilere anne baba şefkati ile yaklaştığı görülen öğretmenlerin sokak hayvanları karşısında duyarlılığı dikkatlerden kaçmadı.

b5f1a473-91a1-4046-9b0d-5d7ccdc29f85

Başkan Yüce’ye teşekkür

Farkındalık oluşturduklarını ifade eden Müdür Gökyokuş, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'ye katkılarından dolayı teşekkür etti. Gökyokuş; “bu etkinlikte emeği geçen, bizlere kapısını açan, şehrimize böyle güzel bir tesis kazandıran, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce'ye, barınak müdürümüze, çalışan personele teşekkür ediyorum. Öğretmenlerimizin etkinlik de verdikleri emekleri nedeniyle takdir ediyorum" dedi.

535f1250-810f-4f8d-bc08-ec402d4792ed

“Herkesi bu farkındalığa davet ediyoruz"

Öğretmenler adına konuşan ve organizasyonu üstlenen Okul Müdür Yardımcısı Meryem Turhan ve Özel Eğitim Sınıf Öğretmeni Melek Baş, okul adına görüşlerini de şu şekilde paylaştı. "Özel çocuklarımızı topluma kazandırmak adına mücadele veriyoruz. Hayvanların insanların üzerinde pozitif etkilerini bildiğimiz için, Sokak hayvanlarına dikkat çekmek adına faaliyet de bulunduk. Sokak hayvanlarına sahip çıkarak, o canlar ile birlikte yaşamayı öğrenmeli, yaşam hakları olduğunu da bilmeliyiz. Herkesi bu iyilik farkındalığına davet ediyoruz" şeklinde anlamlı mesaj verdiler.

Programa katılan Sakarya Amatör Futbolcular Derneği (AFD) Başkanı ve Sakarya Kadınlar Voleybol Spor kulübü Başkanı Ömer Bektaş, Alifuatpaşa eski Belediye Başkanı ve Türkü Cumhuriyetleri Sakarya Sorumlusu Kenan Oran da özel günde özel öğrencileri yalnız bırakmadı.