Hendek’te, Sakarya İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Hendek İlçe Jandarma Komutanlığı / 7. JASAT unsurları ile ortak yürütülen operasyonun da 21 kilo kubar Esrar, 50 gram Kenevir Tohumu, 1 adet Esrar Öğütme Aparatı ve suçtan elde edilen 9 bin 700 TL. nakit para ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheli 50 yaşındaki M.G. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İlçede uyuşturucuya yönelik yapılan operasyonlara bir yenisi daha eklendi. Sakarya İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Hendek İlçe Jandarma Komutanlığı / 7. JASAT ile ortak yürütülen uyuşturucu ile mücadele kapsamında şüpheli M.G.'nin (50) ikametine operasyon düzenlendi. Şahsın ikametinde yapılan arama neticesinde;

* (21) kg. Kubar Esrar,

* (50) gr. Kenevir Tohumu,

* (1) adet Esrar Öğütme Aparatı,

* 9700 TL. Suçtan Elde Edilen Nakit Para ele geçirildi.

Gözaltına alınan olayın şüphelisi M.G., işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sakarya Valiliğinden operasyonla ilgili yapılan yapılan açıklamada, "Suç ve suç unusurlarının her türlüsüyle mücadelemiz devam edecek olup, çocuklarımızın geleceğini karartan zehir tacirlerine karşı mücadelemize vatandaşlarımızın daha fazla katkı vermelerini bekliyoruz. Çocuklarımızı ve geleceğimizi uyuşturucu illetinden korumayı ancak el ele verirsek kurtarabiliriz. Her ihbar bizim için değerlidir." denildi.