Erenler Belediye Başkanı Rahmi Şengül, Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısında 2023 yılında gerçekleşen çalışmaları değerlendirdi. Gündüm dışı konuşmalar ile başlayan Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı gündem maddelerinin karara bağlanması ile devam etti. Ardından ise Başkan Rahmi Şengül, 2023 yılı içerisinde gerçekleşen çalışmalar hakkında detaylı bilgilendirmede bulundu.

2023 YILINI DEĞERLENDİRDİ
Başkan Rahmi Şengül, “2023 yılına, Haziran ayında emaneti olan canını Allah’a teslim eden merhum ağabeyimiz Fevzi Kılıç başkanımızla başlamıştık. Haziran ayından sonrada şahsımıza layık görülen hizmet bayrağını en iyi şekilde taşıyabilmek için tüm gücümüz ve gayretimiz ile çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Merhum ağabeyimiz Fevzi Kılıç’ı bir kez daha rahmet ve hayırla yad ediyorum. Mekanı cennet olsun” dedi.

KÜTÜPHANE VE ETÜT MERKEZİ
Başkan Rahmi Şengül, “Erenler’imizin ilk kütüphanesi için ihalemizi gerçekleştirdik. Şuanda ihalenin ardından yasal süreç devam ediyor. Merhum Başkanımız Fevzi Kılıç’ın adını taşıyacak olan Kütüphane ve Etüt Merkezimizin hayırlı olmasını diliyorum. Yer tesliminin ardından proje çok hızlı bir şekilde ilerleyecek. Heyecanla süreci ilerletiyoruz” dedi.   

DOĞALGAZ
Başkan Rahmi Şengül, “AGDAŞ ile doğalgazı olmayan mahallelerimizi doğalgaz ile buluşturmaya devam ediyoruz. 2023 yılında da doğalgaz ile buluşan mahallelerimiz kapsamında şuan için 33 mahallemizin 28’inde doğalgaz kullanılıyor. Tüm mahallelerimize doğalgazı ulaştırmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi. 

8 SOKAK
Başkan Rahmi Şengül, “İlçemiz genelinde 2023 yılında asfalt çalışmalarımızı sürdürdük. Merkez Mahallemizde sanayi bölgesi olarak adlandırılan 8 sokağımızı baştan sona asfalt ile yeniledik. 4 bin ton asfalt çalışması gerçekleşen bölgede çalışmalar esnafımız tarafından memnuniyet ile karşılandı. Çalışmanın esnafımız ve hemşerilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

CUMHURİYET CADDESİ YENİLENDİ
Başkan Şengül, “1050 metre uzunluğunda olan Cumhuriyet Caddemizde SASKİ önce altyapı çalışmalarını gerçekleştirdi. Ardından SEDAŞ elektrik hatlarını yerin altına aldı. Devamında bizde caddemizi baştan sona asfalt ile yeniledik. Caddemiz alt ve üstyapısı ve ışıklandırmalarıyla çok güzel bir görünüme kavuştu. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

DİLMEN 1. ETAP
Başkan Şengül, “Dilmen Mahallemizde alt ve üstyapı atağımızı 2022 yılında başlatmıştık. SASKİ ile 1. Etap Altyapı çalışmalarımız 2022 yılında başlamıştı. 2023 yılının ilk aylarında ise asfalt sezonunun açılması ile 2 caddemizi ve 26 sokağımızı 10 bin ton asfalt ile baştan sona yeniledik. Akabinde çalışmalarımız Dilmen Mahallemizde tretuvar ve çevre düzenlemeleri ile devam etti” dedi.

DİLMEN 2. ETAP
Şengül, “Dilmen Mahallenizde 1. Etap çalışmalarımızın tamamlanmasının ardından hemen 2. Etap çalışmalarımıza başladık. 2. Etabımız 2 cadde ve 9 sokağımızı kapsıyor. Şuan için 2 caddemizde asfalt çalışmalarımız tamamlandı. 9 sokağımızda ise SASKİ son dokunuşlarını yapıyor. SASKİ’nin çalışmalarını bitirmesinin ardından sokaklarımızı asfalt ile yenileyeceğiz. 2. Etapta da 7 bin ton asfalt sermiş olacağız” dedi. 

KÜPÇÜLER 1. ETAP TAMAM
Başkan Şengül, “Küpçüler Mahallemizde 1. Etap Alt ve Üst yapı çalışmalarımız kapsamında 12 sokağımız da ilk olarak içme ve yağmur suyu çalışmamızı gerçekleştirdik. Devamında ise asfalt ile 12 sokağımızı baştan sona yeniledik. Bu kapsamda Küpçüler Mahallemizde inşallah çalışmalarımıza etap etap devam edeceğiz” dedi.

YENİ MAHALLEDE ASFALT
Başkan Şengül, “Yeni Mahallemizde 19 sokağımızda başlattığımız 1. Etap çalışmalarımız kapsamından da içme ve yağmur suyu çalışmalarımız tamamlandı. Şuan gelinen aşamada asfalt çalışmalarımız Yeni Mahallemizde devam ediyor. İnşallah 19 sokağımızı kısa zaman içerisinde 5 buçuk bin ton asfalt ile baştan sona yenilemiş olacağız” dedi.

BEKİRPAŞA-BÜYÜKESENCE
Başkan Şengül, “İlçemizin merkezi ile birlikte kırsal mahallelerimizde çalışmalarımız hızlı şekilde devam etti. Bekirpaşa Mahallemizin sokaklarını kilitli parke ve asfalt ile, Büyükesence Mahallemizin de 26 ve 27. Caddelerini asfalt ile baştan sona yeniledik. Bu kapsamda çalışmaların hayırlı olmasını diliyorum.

GRUP YOLLARI
Başkan Şengül, “Sakarya Büyükşehir Belediyemiz ile sürdürdüğümüz çalışmalarımız kapsamında Emirler Mahallemizde, Büyükesence - Küçükesence bağlantı yolunda ve Küçükesence - Hasanbey bağlantı yolunda ve Şeyhköy - Çaykışla bağlantı yolunda çalışmalar tamamlandı. Grup yolları asfalt çalışmamız Sarıcalar Mahallemizde devam edecek. Çalışmaların hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

PARKLAR YENİLENDİ
Başkan Şengül, “İlçemizdeki çocuk parklarını bu yılda yenilemeye devam ettik. Çalışmalarımız kapsamında parklarımızı baştan sona yeni konsept ile yeniliyor, akabinde çevre düzenlemeleri gerçekleştiriyoruz. Oyun sokağımızda yenilenen parkların arasında. Yeni konsept ile son derece güzel bir görünüme kavuştu. Evlatlarımızın daha sağlıklı koşullarda zaman geçirmeleri için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

HAYIRLI OLSUN
Başkan Şengül, “Bu kapsamda 2023 yılında Fen İşleri Müdürlüğü çalışmalarımız kapsamında ilçemize alt ve üstyapısıyla toplamda 200 Milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdik. İlçemiz genelinde çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmaların Erenler’imize ve kıymetli hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

SPOR, KÜLTÜR VE SANAT
Başkan Şengül, “İlçemizdeki kurumlarımız ile ortak çalışmalar gerçekleştiriyor, evlatlarımıza katkı sunmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda okullarımıza spor, kültür ve sanat eğitimleri için araç ve gereç sağlayacak olan çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Çalışmalarımızın kıymetli evlatlarımıza, öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

‘HIZ KESMEDEN DEVAM’
Başkan Şengül, “Daha güzel bir Erenler için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Önümüzde üç aylık bir süreç var. Bu sürecin sonuna kadar aynı heyecanla çalışmaya devam edeceğiz. Aynı zamanda bir sürecin içerisindeyiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Merkezimiz uygun görürse Erenler’imiz için çalışmak, yeni proje ve eserler üretmek istiyoruz” dedi. 
 

2023 Yilinda 200 Mi̇lyon Tl’li̇k Fen İşleri̇ Yatirimi (1)