AK Parti Sakarya, 31 Mart 2024 Yerel Seçiminin ardından seçim değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

AK Parti İl Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, TBMM KEFEK Başkanı ve  Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya Milletvekilleri Lütfi Bayraktar, Ali İnci, Ertuğrul Kocacık, Murat Kaya ve yeni Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar katıldı.

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, sosyal medya hesabı üzerinden değerlendirme toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Tever'in Açıklaması;

Ülkemiz ve şehrimiz, büyük bir demokrasi sınavından daha alnının akıyla çıktı.

TBMM KEFEK Başkanımız, Milletvekilimiz Sayın Çiğdem Erdoğan, Milletvekillerimiz Sayın Lütfi Bayraktar, Sayın Ali İnci, Sayın Ertuğrul Kocacık, Sayın Murat Kaya ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Alemdar ile birlikte seçim sonuçlarını değerlendirdiğimiz istişare toplantısında bir araya geldik.

Öncelikle seçime katılan her bir hemşehrimize, seçimlerin sağlıklı geçmesi için gün boyu fedakarca çalışan görevlilere, nöbet yerini terk etmeyen sandık sorumlularımıza demokrasimize verdikleri katkı için teşekkür ediyoruz.

AK Parti, kurulduğu günden bu yana sandıktan çıkan her sonuca daima saygı duymuş, milletimizin verdiği kararı tek doğru kabul etmiştir.

Sandıktan çıkan sonuç ilimiz açısından Cumhur İttifakı’nı yine 1. parti yaptığı gibi, bazı mesajlar da içermektedir. Seçim sonuçları ile ilgili Sayın Cumhurbaşkanımızın gösterdiği istikamette gerekli çalışmaları titizlikle yapacağız.

Sakarya Büyükşehir Belediyemizdeki açık ara farkın yanı sıra 9 ilçemizde yarışı önde tamamladık. Sakarya’mızda, Büyükşehir Belediyesinde ve İlçelerimizde Cumhur İttifakı olarak bizlere verilen sorumluluğu layıkıyla yerine getirerek, aziz hemşehrilerimiz ve şehrimiz için eser ve hizmet siyasetimizi kararlılıkla sürdüreceğiz.

31 Mart Mahallî İdareler Seçimi sonuçlarının ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.