AK Parti’de 9 Kasım’da başlayan aday adaylık sürecinin 22 Kasım’da sona ermesiyle, adaylar son başvurularını yaptı. Son olarak Arifiye Belediye Başkanlığı aday adaylığı için başvuran Dursun Murat Ak evraklarını ilçe başkanı Veysel Ünlü’ye teslim etti. Başvurunun ardından açıklamalarında “Ak Partimizin, iktidarda olduğu bu 22 yıllık süreç, ülkemizin tam anlamıyla altın çağını yaşadığı bir dönemdir” ifadelerini kullanan aday adayı Ak, açıklamalarına devam etti:

“Ben de aynı dönemde bu sevdaya gönül verip partimizin çizdiği yolda yürümeye başladım. Partimiz bize en başından beri şunu benimsetti; vatan demek millet demek, millet demek hizmet demek. Yegâne amacımız, ilçemizi daha ileriye taşımak, modern şehircilik usul ve esaslarının uygulandığı, tüm gelişmiş imkân ve donatılara sahip, hayatı kolaylaştıran ve güzelleştiren çevresel düzenlemelerle ideal bir yaşam alanı haline getirmek.

Destek verenlere teşekkür etti

Bu süreçte şahsıma destek veren ve dualarıyla yanımda olan herkese şükranlarımı sunuyorum. “Biz halka efendi değil, hizmetkâr olmaya geldik” diyen ve bize duydukları güveni her daim hissettiren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, şehrimize onurla ve gururla hizmet etmiş il başkanlarımıza, milletvekillerimize, ilçe başkanlarımıza ve yönetimine, teşkilatımızın kadın kolları ve gençlik kolları başkan ve yönetimlerine en kalbi duygularımla teşekkürlerimi sunuyorum. Birlikte Rahmet, ayrılıkta Azap vardır. Bu doğrultuda Rabb'im birlik ve beraberliğimizi daim etsin.