Kimyasal kaplama malzemeleri üreticisi Akcoat, 5-6 Mart 2024 tarihleri arasında Castellón, İspanya'da düzenlenen 18. Dünya Seramik Kaplama Kalite Kongresi QUALICER 2024'e sponsor olarak katıldı. Seramik karolar üzerine bir tartışma forumundan doğan QUALICER, yıllar içinde seramik dünyası için çok önemli bir uluslararası etkinlik, bir dünya kongresi haline geldi. Kongrede sadece üretimin, ürünün ve karo uygulamasının kalitesi değil, aynı zamanda seramik endüstrisinin kompleks yapısında yer alan her bir bileşenin kalitesi ele alınıyor. Akcoat Genel Müdürü Burç Yıldırım, Seramik Ar-Ge Yöneticisi Ümit Engin Anıl, Seramik Ar-Ge Müdürü Bünyamin Öztürk ve Ar-Ge Direktörü Selçuk Bulut Yazan’ın da katılım gösterdiği bu prestijli etkinlikte, Akcoat Seramik Ar-Ge araştırmacılarından Süleyman Önder Varışlı, Sümeyra Güven Gören, Fahriye Altındal sözlü ve poster sunumlarını gerçekleştirerek, sektördeki son gelişmeleri ve bilgileri paylaştı.

Akcoat sektördeki öncü misyonunu pekiştiriyor

Seramik Ar-Ge Yöneticisi Süleyman Önder Varışlı “Tasarlanmış Kristalizasyon ile Renk Algısı İyileştirilmiş Mat Yer karosu Sırlarının Geliştirilmesi” başlıklı sunumu ile mat yer karosu renklendirmesinde ulaşılan yeni nesil sonuçları katılımcılara aktardı. Akcoat Seramik Ar-Ge Uzman Yardımcısı Sümeyra Güven Gören ise “Malayit Esaslı Seramik Mürekkebinin Renk Gelişimi Üzerine Alkali ve Toprak Alkali Oranlarının Etkisinin İncelenmesi” seramik mürekkep renkleri konulu çalışması ile Akcoat Ar-Ge Merkezinin ulaştığı verilere odaklandı. Son olarak Akcoat Seramik Ar-Ge Uzmanı Fahriye Altındal “BaO ve Al2O3 oranının Porselen Karo Sırının Yüzey Kristalizasyonuna Olan Etkisi” başlıklı poster sunumu ile kongreye katkı sundu.

Nitelikli ve öncü sunumlarıyla böylesi bir uluslararası etkinlikte Ar-Ge merkezinde yürütülen inovatif ve pazar odaklı araştırmaların sonuçlarını tüm sektör temsilcileriyle paylaşan Akcoat sponsor desteği ile sektördeki liderlik pozisyonunu pekiştirdi.

Akcoat Qualice1 800X600