Seçim çalışmaları çerçevesinde bir dizi ziyaret gerçekleştiren Başkan Adayı Yusuf Alemdar, Tarihi Uzun Çarşı esnafı ve Çark Caddesi esnafı ile bir araya geldi. Ziyaretinde esnafın görüş ve önerilerini dinleyen Alemdar, kendisine yoğun ilgi gösteren vatandaşlarla da sohbet etti. Programa Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, İl Başkan Yardımcısı Ömer Arslan, İl Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Serdar Akgün, İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Meryem Kalender, Adapazarı İlçe Başkanı Samet Çağlayan, İlçe Kadın Kolları Başkanı Hatice Genç, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Efe Kuşdili, CADDER Başkanı Yaşar Yıldırım, Kunduracılar Odası Başkanı Kemal Turgaç, Seyyar Giyim Eşyası Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Yekta Tepe ve Besiciler Esnaf Odası Başkanı Halit Karaduman katıldı.

Tevazu ve samimiyetten taviz vermek yok

Başkan Adayı Alemdar, yeni dönemde erişilebilir belediyecilik anlayışıyla hareket edeceklerini belirterek, “Şehrimizdeki esnaf ve vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını, geri bildirimlerini, şikayetlerini ve önerilerini ifade edebilmesi için kolay, erişilebilir ve pratik bir iletişim yöntemi kullanacağız. Bizler Sakarya siyasetinde uzun yıllar boyunca hizmet ettik. Tüm bu hizmetleri gerçekleştirirken samimiyetle hareket ettik. Şunu net bir şekilde ifade etmeliyim ki, yeni dönemde de yine güler yüzlü ve samimi bir anlayışla sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Uzun çarşı bu şehrin mihenk taşıdır
Ziyaretlerine Tarihi Uzun Çarşı ile başlayan Alemdar, “Uzun çarşı bu şehrin bir yansıması adeta bir mihenk taşıdır. Burası kentin ana ticaret konumunda olduğu gibi, aynı zamanda şehrimize Osmanlı Dönemi’nden kalan en eski ve en köklü çarşılarının başında geliyor. Uzun çarşımız bu yönüyle bizler için çok kıymetlidir. Bunun yanı sıra çok kültürlü Sakarya’mızın tezahürünü burada net bir şekilde görebiliyoruz. Bu da bizi biz yapan, aramızdaki bağı güçlendiren başka bir güzelliktir. İnşallah 31 Mart sonrası sizlerle birlikte şehrimizin bu güzelliklerini geleceğe taşımak için var gücümüzle çalışacağız. Bu vesileyle hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Çalışmalarımızı geleceğe yönelik yapacağız

Ziyaretlerinin bir diğer durağında Çark Caddesi esnafı ile buluşan Alemdar, “Bizler çalışmalarımızı yalnızca bugünü baz alarak yapmayacağız. Şehrimizi ileriye taşıma noktasında tüm planlarımızı önceden belirleyerek geleceğe yönelik uzun vadeli çalışmalar gerçekleştireceğiz. Çark Caddemiz şehrimizin simgelerinden birisidir. Bu lokasyonun özellikle esnafımız açısından ne denli önemli olduğunu biliyoruz. Şehrimize her geçen gün değer kazandıran Çark Caddemizi vizyoner bir politikayla hak ettiği noktaya getireceğiz” şeklinde konuştu.

14 (2) 740X60017 (1) 608X6004 (7) 755X6006 (4) 800X5332 (10) 717X6003 (7) 800X588