Arifiye Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Arifiye Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu başkanlığında gerçekleşti.

Başkan Karakullukçu yaptığı açılış konuşmasında; Kasım ayı olağan meclis toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Geçtiğimiz Pazar günü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını büyük bir coşku ile kutladık. Kaymakamlığımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte Hafta boyunca ilçemizde birbirinden güzel etkinlikler gerçekleştirdik. Son olarak Pazar günü ilçe halkımızın yoğun katılımlarıyla fener alayı düzenledik. Cumhuriyetimizin 100. Yılını vatandaşlarımızla birlikte coşku ile kutladık.” dedi.

25 BİN TON ASFALT ATTIK.

“İlçemizde başlatmış olduğumuz asfalt seferberliği kapsamında çalışmalarımıza devam ediyoruz. Son olarak Arifbey Mahallesi Pelevne Sokak, Alaçam Sokak ve Akarsu Sokak’ta toplam 700 ton asfalt attık. Aynı şekilde Türkçaybaşı, Çaybaşı Fuadiye ve Hacıköy Mahallerini birbirine bağlayan Hacılar Caddesinde asfalt çalışması gerçekleştirdik. Asfalt Şantiyemizi kurduğumuzdan bu yana İlçemizde toplam 25 bin ton asfalt attık. Bu, Arifiye için bir rekor. Programımız kapsamında ilçemizin ihtiyaç duyulan yerlerinde asfalt çalışmalarımız devam edecektir.”

Gündem dışı söz alan Cumhuriyet Halk Partisi Arifiye Belediyesi Meclis Üyesi Feridun Adıyaman,  29 Ekim Cumhuriyet Bayramıyla ilgili ilçemizde düzenlenen etkinliklerden dolayı Başkan Karakullukçu’ya teşekkür ederek, Cumhuriyetin 100. Yılını kutladı. Adıyaman, 1 Kasım 1922 Saltanatın kaldırılması ve 1 Kasım 1928 Harf Devrimini kutlarken, yaklaşan 10 Kasım dolayısıyla Atatürk’ü andı. Ayrıca, Başkan Karakullukçu’ya Kapalı Spor Salonuyla ilgili bir soru yöneltti.

Meclis’te  6 madde  görüşülerek karara bağlandı.