Arifiye Belediyesi bahçesinde düzenlenen anma töreninde Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, başkan yardımcıları, daire müdürleri, personel ve vatandaşlar yer aldı. Belediye bahçesinde bir araya gelen personel, saat 09.05’te sirenler eşliğinde Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulundu. 

"LİDERLİĞİNİ ANLATMAK İÇİN KELİMELER KİFAYETSİZ KALIYOR"

Mustafa Kemal Atatürk’ün kişiliğini, ileri görüşlülüğünü, liderliğini anlatmak için kelimeler yetersiz kalıyor. Her 10 Kasım’da burada, sizlerle birlikte, bu töreni icra ediyoruz ve her 10 Kasım’da aynı özlemle kendisini anıyoruz. 19 Mayıs 1919 tarihinde birkaç arkadaşı ile birlikte Samsun’a ayak bastığı ilk andan itibaren tek bir hedefi vardı; tam bağımsız Türkiye… Bu hedef doğrultusunda umudunu hiçbir zaman kaybetmeden, azimle, şevkle çalıştı. Her türlü zor koşula rağmen ülkenin muasır medeniyetler seviyesine gelmesi için elinden gelen gayreti gösterdi.        

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümünde büyük bir özlem, saygı ve minnetle andıklarını belirten Başkan Karakullukçu yaptığı açıklamada; “Ebediyete irtihalinin 85'nci yıl dönümünde, Milli Mücadelemizin Başkumandanı, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyor, tüm silah arkadaşlarını, vatanımız uğruna asil kanlarını döken tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum“ dedi.