Çevre Danışmanlık firması Mora Mühendislikten Çevre Mühendisi Özlem Bilaloğlu ve Pelin Duman, Arifiye Anaokulu öğrencilerine eğlenceli bir seminer vererek, çocuklara çevre bilincini aşıladı.
Okul Müdürü Eda Başar ve Çiğdem Kara ile birlikte diğer öğretmenlerinde hazır bulunduğu etkinlikte, çocuklara sıfır atık hakkında çeşitli bilgiler verildi. Günlük hayatta kullandığımız malzemelerden oluşan katı atıkların geri dönüşüm noktalarında hangi renk kutulara atılarak ayrıştırılacağı anlatıldı.
Çevre Mühendisi Özlem Bilaloğlu ve Pelin Duman yaptığı açıklamada; 'Sevgili öğrenciler, Temiz, yaşanılabilir bir Dünya ve çevre için günlük hayatımızda tükettiğimiz ürünlere ait başta ambalaj atıkları olmak üzere, plastik, kağıt-karton, metal, cam, ambalajları gibi, atık yağlar, giysiler Okullarınızdaki veya mahallelerinizdeki geri dönüşüm kumbaraları aracılığıyla toplanarak geri dönüşüm tesislerine götürülerek tekrardan döngüsel olarak bizlere kazandırılmaktadır. Sözün kısası Sıfır Atık yaklaşımının ilgili paydaşlar arasında; ortak hedef ve dilin belirlenerek nitelikli uygulamaların geliştirilmesi, israfın önlenmesi, zaman ve maliyet açısından verim alınması amacı ile azami özen ve hassasiyetin gösterilerek titizlikle uygulanması hedefi hepimizin sorumluluğundadır.' dediler.