‘’Sakarya’nın problemlerini biliyoruz, mahallelerimizin hamisi olan, şehrimizin yönetiminde en önemli göreve sahip olan muhtarlarımızın problemlerini biliyoruz. Muhtarlarımız mahallelerin problemleriyle beraber yalnız bırakılmış, ‘yaptım, oldu’ anlayışı karşısında sahipsiz bırakılmıştır. Bu şehir mahalleleriyle beraber iyi bir şekilde yönetilmiyor. Bunun farkındayız’’ diye konuştu.

Görüşme esnasında Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Cevat Ayhan’ı hayırla yad eden muhtarlar rahmetli Cevat Ayhan’ın Sakarya siyasetinde önemli bir değer olduğunu ve bakanlığı döneminde bile tek tek tüm muhtarları ziyaret ederek mahallelerin problemleriyle yakından ilgilendiğini ifade ettiler.

ONLAR BİZİM DOĞAL MECLİS ÜYEMİZ

Belediye başkanlığı döneminde bir mahallede yapacağı çalışmalarda o mahallenin muhtarına danışmadan hareket etmeyeceğinin altını çizen Saadet Partisi Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ömer Abdullah Ayhan ‘’Muhtarlarımız bizim için bu şehrin kılcal damarlarıdır. Bu şehir en iyi şekilde muhtarlarıyla istişare ederek yönetilir. İnsanımızın derdini, mahallenin sorunlarını en yakından takip eden kişiler o mahallenin muhtarlarıdır. Başkanlığımız döneminde kadrolarımızın tamamını muhtarlarımızla koordineli bir şekilde çalıştıracağız. Muhtarlarımız belediyemizin doğal meclis üyeleri olacaktır’’ diye konuştu.