Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürü Süleyman Acar, “tarihlerle dolu Sakarya Müzemizin çevresinin düzenlenmesine ve bakım yapılmasına ihtiyaç vardı. Ancak Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak bütçemiz yetmiyordu. Bu konuda çok önemli bir yaraya merhem olan Sakarya'mızın iş adamı Aykut Saban Bey’e çok teşekkür ediyorum. Kendisi gerçekten çok önemli bir çalışmaya imza attı. Ki burada plaket vermemiz de zaten burada büyük bir işin olduğunu kanıtlıyor” açıklamalarında bulunarak İş adamı Aykut Saban’a plaket takdim etti.

"Sakarya'mızın tarihini korumak için destek olmaya devam edeceğim"

Yaptığı örnek yatırımla Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürü Süleyman Acar’dan plaket alan Aykut Saban, duygulandığını ifade etti. Aynı zamanda Ada Saban Otomotiv İnşaat Fidancılık Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı, Sakarya Şoförler ve Otomobilciler Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve SATSO 21. Komite Çalışma Grubunda çalışmalar yapan Aykut Saban, “SATSO Başkanımız Akgün Altuğ'a, SATSO 21. Komite Başkanımız Taner Belge abim sağ olsun beni bu konu hakkında bilgilendirdi. Ben de Sakarya Müzemizin çevre düzenlemesi için destek oldum. Sayın İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Süleyman Acar’a ve SATSO 21. Komite Başkanımız Taner Belge abime ve her zaman yanımızda olan sayın Müjgan Zaman’a teşekkür ediyorum. Sakarya'mızın tarihini korumak için elimden geldiğince destek olmaya devam edeceğim” açıklamalarında bulundu.  

Plaket takdiminin ardından Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürü Süleyman Acar, SATSO 21. Komite Başkanı Taner Belge, Müjgan Zaman ve iş adamı Aykut Saban hatıra fotoğrafı çekti.