“Bu şahıs, personelimizken açık bir şekilde zimmetine para geçirmiş ve tutuklanmıştır. Şimdi de müfterilik yapıyor” diyen Başkan Babaoğlu’nun açıklamaları şöyle:

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK

"Hendek Belediyesi'nin zimmet iddiasıyla suçladığı personelden Hendek’e ve yargıya çağrı mektubu" adı altında, tutuklu şahsın babası olduğunu tahmin ettiğimiz bir sosyal medya kullanıcısı tarafından yayınlanan isimsiz bir mektupla, hakkımda ve bir kısım Belediye personelimiz hakkında asılsız iddialar ortaya atılmıştır.  

Öncelikle, tamamı iftira olan bu iddiaları ortaya atan ve yayınlayan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur.

HİÇBİR ADAY BU OYUNA GİRMEZ

Ayrıca; Tutuklu bu şahsın, yaklaşık 10 gün önce cezaevine ziyaretine gidenler aracılığıyla bize ilettiği mesajlar oldu. Rakip adaylardan biri tarafından beni suçlaması karşılığında, kendisine büyükçe bir meblağ ödeneceği, eğer daha fazlasını vermezsem sonunu düşünmeden seçim sürecinde hakkımda her türlü ithamda bulunacağı yönündeydi bunlar.  

ELİNDEN GELENİ ARDINA KOYMA

Siyaseten rakip olduğum hiçbir başkan adayının böylesi aşağılık bir oyuna girmeyeceğini çok iyi bildiğimden ve en önemlisi de kendim ve çalışma arkadaşlarımın hamdolsun en ufak bir usulsüz işimiz olmadığından, kendisine yine aracılar yoluyla elinden geleni ardına koymaması konusunda haber iletilmiştir.

Özellikle altını çiziyorum; Hendek’e hizmet etmeye talip olan hiçbir adayın bu tip oyunların içine girmeyeceğini, bu oyunu şahsın kendisinin kurguladığını düşünmekteyim.