Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi’ni (APEK) ziyaret ederek, Kooperatif Başkanı Sebahattin Karasakal ve yönetimi ile bir araya geldi. AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Milletvekilleri Ali İnci, Ertuğrul Kocacık, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ve AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Samet Çağlayan’ın eşlik ettiği ziyarette, Sakarya’nın pancar üretimine dair bilgi alışverişi yapıldı.

Tüm verilere hakimiz

Konuşmasında pancar üreticilerine destek vurgusu yapan Alemdar, “Sakarya’mız tarımsal alanda yapısı itibariyle oldukça mümbit topraklara sahip bir şehirdir. Şehrimizin tarımsal gücünü biliyoruz. Tüm verilere ve daha fazlasına tamamıyla hâkimiz. Elbette pancar üretimi de ilk sıralarda yer alıyor. İnşallah şehrimizdeki pancar üreticilerimiz için kooperatifimizle birlikte çiftçimizin sorunlarını dinleyecek, onların görüş ve önerileriyle Sakarya’nın bir değeri olan pancar üretimini desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

APEK 31 Mart’ta gücümüze güç katacaktır

Başkan Adayı Alemdar, “Şehrimizin tarımsal faaliyetlerinde APEK oldukça güçlü bir konumda bulunuyor. Ben inanıyorum ki bu gücü 31 Mart’ta da tüm üreticilerimiz ile birlikte Sakarya’ya göstererek gücümüze güç katacaktır. APEK’i kendi evim gibi görüyorum. İnşallah 31 Mart’ın ardından tekrar buluşarak çalışmalarımızı değerlendireceğiz. Ben böylesine sıcak bir ortamı bizlere sunduğunuz ve bizlere zaman ayırdığınız için teşekkür ediyorum. Gelişen ve üreten bir Sakarya için birlikteliğimizin daim olmasını diliyorum” diye konuştu.

7 (23) 800X5338 (20) 800X5333 (34) 800X533