Sakarya Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Zeki Toçoğlu’nun SAÜ Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi’nde vereceği konferansa katılan Çelik program öncesi, Rektör Prof. Dr. Hamza Al, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özer Köseoğlu, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Ferruh Tuzcuoğlu, Prof. Dr. Musa Eken, Doç. Dr. Mustafa Lütfi Şen, Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Fatih Döker, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şafak Narbay ile bir araya geldi.

SAÜ Öncü Kurumlarımızdan

Sakarya Üniversitesi’nin şehrin ayrılmaz bir parçası ve vazgeçilmez bir değeri olduğuna vurgu yapan Çelik, “Nitelikli eğitimi merkeze alan Üniversitemiz aynı zamanda şehrimizin, bölgemizin ve ülkemizin kalkınması için yapılan ve yapılması planlanan her çalışmanın altına imzasını atmakta ve öncü bir kurum olmaya devam etmektedir.” şeklinde konuştu.

Başkan Adayı Osman Çelik3

Üniversitelerin bilimi toplumla buluşturarak topyekûn kalkınmanın öncüsü olan kıymetli eğitim kurumları olduğunun altını çizen Çelik, “Bölgemizin parlayan yıldızı, şehrimizin markası olan Üniversitemizde olmaktan büyük mutluluk duydum. İnşallah göreve geldiğimizde ortak projeler ve organizasyonlar ile şehrimizin sosyal ve ekonomik alanlardaki potansiyelini artırmaya devam edeceğiz. Ülkemizin köklü üniversitelerinden biri olan Sakarya Üniversitemizin Rektörü Prof. Dr. Hamza Al hocamıza ve diğer çok kıymetli hocalarımıza, nazik ev sahiplikleri için teşekkür eder, Rektörümüz nezdinde tüm SAÜ camiasına başarılar dilerim.” dedi.

Başkan Adayı Osman Çelik2