Yerel seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdüren Başkan Adayı Yusuf Alemdar’ın adresi, Sapanca Rüstempaşa Mahallesi oldu. Burada kıraathaneleri ziyaret eden Alemdar, vatandaşlarla bir araya gelerek görüş ve önerilerini dinledi. Katılımın oldukça yoğun olduğu ziyaretlerde Başkan Adayı Alemdar’a Sapanca Belediye Başkan Adayı Doc. Dr. Recai Capoğlu, AK Parti Sapanca İlçe Başkanı Şafak Başoğlu, MHP Sapanca İlçe Başkanı Gökhan Alemdar, Sapanca Engelliler Derneği Başkanı Cemil Ertuğ eşlik etti.

Yaşam kalitesi yüksek daha yaşanılabilir Sakarya

Misafirperverlikleri için Sapancalılara teşekkür ederek sözlerine başlayan Alemdar, “AK Parti’mizin yerel yönetim anlayışı, her daim şehirlerimizde yaşanılabilirlik kalitesini artırmak ve medeniyet mirasımıza sahip çıkmak olmuştur. Bizler de yeni dönemde bu anlayışla hareket ederek, Sakarya’mızı bölge için bir marka haline dönüştüreceğiz. Bir yandan şehrimiz için altyapı, üstyapı ve ulaşım yatırımlarını hayata geçirirken diğer yandan vatandaşlarımızın yaşam kalitesine de etki edecek önemli atılımlar gerçekleştireceğiz. Çünkü bizler şunu çok iyi biliyoruz ki vatandaşlarımızın mutluluğu ve güvenliği, şehirlerimizin daha yaşanabilir kılınmasıyla mümkün olacaktır” dedi.

Çevreci bir kalkınmaya esas alacağız

Başkan Adayı Alemdar,“Bizler Türkiye Yüzyılı mottosuyla yeni bir yola çıktık. Yolumuz uzun ve yapacak çok işimiz var. Şehrimiz ve bilhassa Sapanca’mız her geçen gün gelişiyor. Bu gelişime ayak uydurmak için çevreci yaklaşımları esas alan bir anlayış içerisinde olacağız. Doğasıyla, iklimiyle ve turizmiyle bölgede cazibe merkezi haline gelen ilçemizi korumakla mükellefiz. Çünkü biz doğaya, çevreye ve bütün yaratılmışlara hürmet gösteren bir kültürle yetiştik. İnşallah Sapanca’mızı çevreci bir kalkınmaya öncülük edecek şehirler seviyesine yükselteceğiz” diye konuştu.

9 (19) 742X6008 (22)7 (27)