Başkan Altuğ, 103 yıl önce bugün muhteşem bir kahramanlık örneği gösterilerek Adapazarı’nın kurtuluşuyla sonuçlanan zaferin Kurtuluş savaşı için de bir mihenk taşı olduğuna vurgu yaparak kutlama mesajında şunları dile getirdi: 

“21 Haziran tarihi, şehrimiz için bir dönüm noktası; birlik ve beraberlik içerisinde ne tür güçlüklerin üstesinden geleceğimizi gösteren büyük bir zaferin temsilidir. Bundan tam 103 yıl önce hakkını asla ödeyemeyeceğimiz ecdadımızın başlattığı kutsal mücadele sonucu bugün bu topraklarda huzurlu bir şekilde yaşamaktayız.

Şanlı tarihimiz, bizlere gurur veren, her zaman onur duyacağımız eşsiz destanlar ve zaferlerle doludur. Bu mücadeleyi gösteren, ülkemizin bu günlere gelmesini canları pahasına sağlayan şehitlerimiz asla unutulmayacaktır. Tarih boyunca hiçbir kudrete boyun eğmeyen milletimizin sergiledikleri üstün irade ve inanca bağlı kalarak ecdadımızdan aldığımız kudret ve bu eşsiz emanetin sorumluluğuyla daha müreffeh yarınlar için çalışmaktayız. Nice şanlı zaferler yaşanan ve her gün büyümeye devam eden şehrimizi ve ülkemizi ekonomik, sosyal, kültürel ve eğitim konularında çok daha iyi yerlere getirmek için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. 

Bu duygularla; Adapazarı’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 103. Yıl Dönümünü emsalsiz bir gururla kutluyor, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehrimizin ve ülkemizin kurtuluş mücadelesi, bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını feda eden bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.