Başkan Ata mesajında, “Rahmet ve mağfiret ikliminin hüküm sürdüğü mübarek Ramazan ayını geride bırakırken, sevgi ve dayanışmanın sembolü olan Ramazan Bayramı'na erişmenin sevincini yaşıyoruz” dedi.

Bayramların müstesna günler olduğunu belirten Başkan Ata şunları kaydetti:

Bayramlar, birlik ve beraberlik duygularımızı pekiştirmek, dargınlıkları unutmak ve barışmak için önemli bir fırsattır. Bu bayramda da aile büyüklerimizi ziyaret ederek hayır dualarını alalım, küçüklerimizin sevincine ortak olalım, komşularımızla ve akrabalarımızla bir araya gelerek sevgi ve dayanışma duygularımızı güçlendirelim. Bayrama umut ve güven içinde ulaşan bizler, bizden bayram neşesi bekleyenler için her zamankinden daha cömert olalım. 

Bayramın coşkusunu yaşarken, komşularımızın, akrabalarımızın ve tüm toplumun huzur içinde olmasını temenni ediyorum. Birlikte güzel anılar biriktirmek, sevdiklerimizi ziyaret etmek ve yardımlaşmanın önemini hatırlamak bu bayramın en önemli unsurlarıdır. Yardımlaşmanın ve paylaşmanın önemini bir kez daha hatırlayalım. Bu vesileyle, ihtiyaç sahibi olanlara elimizi uzatalım, onları da bu bayramın coşkusuna ortak edelim.

Bu vesileyle Ramazan Bayramı'nın, ülkemize ve milletimize barış, huzur ve sağlık getirmesini diliyorum. Vatanımızın uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize minnetlerimi sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle kardeşliğin, hoşgörünün ve dayanışmanın daim olduğu nice bayramları birlikte yaşamak dileğiyle, tüm hemşehrilerimin, aziz milletimizin ve İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyorum.